Nakon gostovanja na Maksimiru, došao je red i na daleko gostovanje u Osijeku. Zeleno-žuti su u prva 2 kola osvojili jedan bod, dok je Osijek imao maksimalni učinak.

Na teren su istrčala ova 11-orica: Čondrić; Franić, Oneto, Rodriguez, Grujević; Cardozo, Espinosa; Rubić, Ivančić, Sane; Mierez.

Osijek je već u 5. minuti zaprijetio vratima Istre. Bočkaj je tukao iz slobodnog udarca iz blizine, no pogodio je živi zid. Istra je strpljivo čekala svoju priliku koja je došla u 23. minuti iz kontra napada. Sane je dobro povukao loptu, uputio udarac, ali lopta je prošla malo pokraj lijeve vratnice. U 37. minuti Kamenar je lukavo pokušao matirati Čondrića za kojega je to bila laka zadaća. Do kraja prvog poluvremena još je jednom pokušao Bočkaj, no lopta je otišla pokraj gola.

Osječani bolje otvaraju drugo poluvrijeme. U 48. pokušava Hajradinović iz daljine, brani Čondrić.

Samo minutu kasnije Kamenar odlično proigrava Hentya koji ostaje miran i postiže pogodak za vodstvo domaćina.

Istra pokušava doći do poravnanja u 69. preko slobodnog udarca. Pucao je Cardozo, a lopta odlazi preko vrata Osijeka.

U 72. ponovno  je prijetio Henty, Čondrić obranio, a u nastavku akcije Osijek dobiva jedanaesterac. Hajradinović zabija jedanaesterac i to je 2-0 za Osijek.

Do trećeg pogotka Osijek dolazi u 80. minuti. Hajradinović izvodi korner, a Lončar pogađa glavom za 3-0.

Istra je pokušala doći do počasnog pogotka u sudačkoj nadoknadi, dobro je pucao Segado, ali ponovno neprecizno.