Trener Istre 1961 Manolo Márquez je na press konferenciji iznio svoje mišljenje o remiju sa Slaven Belupom.

“Slaven Belupo je bio bolji u prvom poluvremenu, morali smo se braniti većinu vremena. Imamo nove igrače, puno mladih i s njima gradimo jedan novi projekt i uvjeren sam da možemo postati samo bolji.
U nogometu ništa nije gotovo do posljednjeg zvižduka, tako da se nismo predali. Igrali smo, zabili za 1-1 i do kraja je utakmica bila luda – mogli su zabiti i oni, a i mi. Tek je početak, tako da mislim da je podjela bodova realan rezultat.”

Osvrnuo se i na igrače koji su ušli s klupe:
“U trenerskoj karijeri sam uvijek davao priliku igračima s klupe. Mislim da je to vrlo važno – da vide da trener vjeruje i njima. Danas su ušli Rubić, Luis i Segado, te su odigrali dobro.
Naravno, nisam zadovoljan prvim poluvremenom. Stvorili su previše prilika, ali razumijem to jer je početak sezone, a mi još nismo uigrani. Mislim da je rezultat realan. Zadovoljan sam reakcijom ekipe i karakterom koji smo pokazali nakon primljenog gola.”

NK Istra 1961 1-1 Slaven Belupo