[:hr]Nogometaši Istre 1961 uvjerljivom su pobjedom u srijedu u Đakovu izborili 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa. “Šarena” postava Zeleno-žutih relativno lako se obračunala s domaćim trećeligašem, a dečki su Slavoncima u mrežu smjestili četiri lopte.

Trener Raić-Sudar na gol je poslao Ćorića, u obrani Grujevića, Escovala, Gojkovića i Vrdoljaka, u vezi Halilovića i Ferreiru, a u ofenzivnoj liniji Maružina, Makismovića, Čuljka i isturenog Matyazha, dok je u nastavku utakmice priliku dao i juniorima.

Zeleno-žuti su u vodstvo stigli u 19. minuti kada je Ferreira preciznom loptom proigrao Čuljka koji je iskoristio priliku i zabio za 1:0. Rezultat se uskoro još jednom promijenio, četiri minute kasnije, kada je za 2:0 zabio Matyazh. Čuljak je ubacio iz slobodnog udarca na drugu stativu, tamo se našao Gojković koji je loptu spustio za Matyazha, a Ukrajinac nije imao tešku zadaću iz blizine loptu pospremiti u gol. Do kraja poluvremena u listu strijelaca se upisao asistent kod drugog pogotka, Renato Gojković, koji je u 41. minuti zabio na ubačaj iz kornera.

U nastavku susreta su Puležani kontrolirali igru te nisu dopustili domaćinu da stigne niti do počasnog pogotka. S druge strane jednu priliku je iskoristio Halilović i u 71. minuti zabio za konačnih 4:0.[:]