[:hr]Nogometaši Istre 1961 su uspješno apsolvirali i četvrtu provjeru na pripremama za nastavak sezone. U srijedu navečer su ih na svom stadionu ugostili nogometaši četvrtoligaša Rudara koji su bili dobar sparing partner za Zeleno-žute. Nogometaši iz Pule su tijekom cijelog susreta bili ti koji su vodili glavnu riječ na labinskom travnjaku, a na kraju su uspjeli slaviti s visokih 4:0.

Nakon nekoliko solidnih prilika, prvi koji je uspio probiti vratara domaćih je bio Repić u 22. minuti utakmice. Trojak je lijepo probio po desnoj strani i povratnom loptom našao napadača Zeleno-žutih koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 0:1. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, iako je bilo više prilika koje Puležani ipak nisu uspjeli iskoristiti.

Strijelci: 0:1 Repić (22′), 0:2 Svraka (59′-11m), 0:3 Gržan (64′), 0:4 Strika (70′)

Rudar: Vozila, Licul, Jajčević, Načinović, Mehić, Matulja, Maksenčuk, Ivanović, Čudić, Stepčić, Macan. Još su igrali: Radočaj, Božičević, Knapić, Škopac, Alić, Juričić, Lazarić.

Istra 1961: Brkić (od 60. Ivušić) – Trojak (od 60. Franić), Ojdanić, Hadžić, Barišić – Gržan, Svraka, Mihaljević (od 46. Jurkić), Repić (od 60. Marić) – Nikolić (od 46. Strika), Ljubanović (od 46. Marinčić).[:us]Nogometaši Istre 1961 su uspješno apsolvirali i četvrtu provjeru na pripremama za nastavak sezone. U srijedu navečer su ih na svom stadionu ugostili nogometaši četvrtoligaša Rudara koji su bili dobar sparing partner za Zeleno-žute. Nogometaši iz Pule su tijekom cijelog susreta bili ti koji su vodili glavnu riječ na labinskom travnjaku, a na kraju su uspjeli slaviti s visokih 4:0.

Na poluvremenu je trener Panadić napravio tri izmjene koje su donijele nešto svježine u redovima Istre, a to je rezultiralo s tri pogotka u 25 minuta nastavka. Na 2:0 je povisio Svraka udarcem s bijele točke kojeg je izborio Gržan. Upravo je Gržan bio taj koji je povisio na 3:0 u 64. minuti, dok je 4:0 postavio Strika u 70. minuti na asistenciju Jurkića.[:]