[:hr]Igrači Istre 1961 s manjom minutažom su u utorak popodne odigrali prijateljsku utakmicu u Rovinju. Protiv domaćeg četvrtoligaša Zeleno-žuti su odigrali dobro prvo i slabo drugo poluvrijeme. Vrlo slična utakmica kao ona prošlotjedna u Poreču, u kojoj su Puležani odigrali dobro prvo i slabo drugo poluvrijeme, završila je 2:0 u korist Istre. Ovom prilikom su se momčadi priključili juniori Miljanić i Macan koji su dobili po poluvrijeme.

Zeleno-žuti su utakmicu otvorili s dvije matne situacije Kasalice i Miljanića. Prvi je pucao u blok na povratnu loptu Salanovića, dok je mladi Zeleno-žuti iz slične situacije poslao loptu pored gola. U 14. minuti se Kasalica izborio za prostor na desnoj strani i ubacio za Miljanića koji iz blizine nije uspio pospremiti loptu u mrežu.

Nastavili su Zeleno-žuti napadati gol domaćih te su još jednom opasno zaprijetili u 29. minuti. Salanović je napravio sav posao probivši po desnoj strani i sjurivši se sam prema golu Rovinja. Iako se našao sam ispred golmana domaćih pucao je ravno u njega. Obećavajući odbijanac u mrežu nije uspio pospremiti Svraka. Ipak, to je pošlo za nogom dvije minute kasnije Gojkoviću koji je zabio za vodstvo Zeleno-žutih. Iz slobodnog udarca je ubacio Svraka, glavom je pucao Gregov, a vratar je loptu odbio ravno na nogu Gojkovića koji nije imao pre težak posao za postići gol za vodstvo Istre.

S druge strane su domaći u prvih 45 minuta bili dosta rastrčani i solidni u polju, ali su bili poprilično nekonkretni prema naprijed. Jedinu pravu priliku stvorili su u 40. minuti Tanković i Perković, ali je nisu uspjeli iskoristiti. Dubinsku loptu je poslao Tanković, a Perković je prevario Salanovića, krenuo sam na Ostojića i snažnim udarcem prebacio okvir gola.

Slično kao i u Poreču prošli tjedan, tako su i u Rovinju u nastavku susreta nogometaši Istre pružili dosta slabiju predstavu od prvog poluvremena. Iako su Zeleno-žuti imali sjajnu priliku za povećanje vodstva već nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu, Svraka je s bijele točke pogodio gredu. Većim djelom drugog poluvremena se igralo na sredini terena, a iako su igrači Istre imali veći posjed lopte, nikako nisu uspijevali zabiti drugi pogodak. Kako napadači Zeleno-žutih nisu zabili, pomogao im je Vujičić, bivši igrač Istre, koji si je zabio autogol u posljednjoj minuti utakmice.

ROVINJ – Stadion Valbruna. Prijateljska utakmica, 18. kolovoza 2015., 18:00 sati.