[:hr]Nogometaši Istre 1961 u srijedu popodne su u Kopru odigrali prijateljsku utakmicu protiv istoimenog četvrtoligaša. Na krasnom koparskom stadionu Zeleno-žuti su tijekom većeg djela susreta kontrolirali igru, ali su ipak protivniku dopustili nekoliko dobrih prilika i dva pogotka. Ipak, napadači Puležana bili su na nivou te su pet puta slali loptu iza leđa domaćeg vratara.

Zeleno-žuti su od prve minute preuzeli kontrolu nad igrom koju su domaći povremeno preuzimali tijekom susreta, a nakon par poluprilika Puležani su uspjeli stići do ranog vodstva. Igrala se osma minuta kada je Kokorović iz slobodnog udarca pucao jako, a vratar je loptu uspio odbiti tek do Prelčeca koji je iskoristio šansu i zabio za 1:0. Međutim, domaći su stigli do brzog izjednačenja koji je uslijedio već u 12. minuti. Pošlo im je to za nogom kada su kontru i prvi opasniji prilazak golu Ivušića konkretizirali pogotkom preko Plazonje.

Domaći su u idućim minutama uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu, a iako su Puležani imali veći posjed lopte Koprani su se branili relativno uspješno. Pred svojim golom su tako domaći stoperi učinkovito zaustavljali Matyazha i Jelavića, a iako su naši napadači nekoliko puta uspjeli ući u priliku, njihovi pokušaji bili slabi i neprecizni. Najbliže golu bio je upravo Jelavić koji je krenuo sam prema vrataru i zaobišao ga, ali nije uspio loptu pospremiti u mrežu. To mu je ipak pošlo za nogom u 31. minuti kada je Kokorović ukrao jednu loptu i pronašao usamljenog Jelavića koji je zabio za novo vodstvo Zeleno-žutih.

Do kraja poluvremena su obje momčadi imale nekoliko neloših prilika, ali bez učinka dok su u nastavak susreta domaći bili ti koji su ušli bolje i poravnali nakon samo dvije minute. Ramadani je prvo faulirao protivnika u svom kaznenom prostoru, Ćorić je obranio Tomičev udarac s bijele točke, ali je lopta u nastavku akcije ponovno stigla do Tomiča koji je ovaj put bio precizniji. Novo izjednačenje nije dugo potrajalo jer je Kitanovski probio po desnoj strani i savršenom loptom pronašao Jelavića na drugoj stativi koji je zabio glavom pored “zaplivalog” vratara domaćih.

U većem djelu drugog poluvremena se vodila borba na sredini terena, a obje su momčadi dubokim loptama pokušavale iznenaditi protivnika što im je uspijevalo relativno rijetko. Ne čudi stoga da je četvrti gol Istre 1961 došao iz prekida, nakon ubačaja iz kornera kada je vratar promašio loptu, a Gojković glavom zabio za 4:2. Do kraja susreta Zeleno-žuti su stigli do još jednog gola kada je u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepim udarcem s 20-ak metara zabio junior Matteoni.[:]