[:hr]Zeleno-žuti su se pobjedom nad Splitom od 1:0 oprostili od svojih navijača za ovu sezonu. Jedini strijelac na utakmici bio je Puclin koji je svojim prvim golom u zeleno-žutom dresu donio svojoj momčadi tri boda i prekid negativnog niza od pet uzastopnih poraza. Bila je to ujedno i prva pobjeda Darka Raić-Sudara na klupi Istre 1961 koji je privremeno preuzeo ulogu glavnog trenera od Marija Tota.

Raić-Sudar je odlučio na teren umjesto Solomona od prve minute poslati Prelčeca, dok je tijekom utakmice priliku dao i mladim snagama Zeleno-žutih Saši Uroševiću i Vladimiru Buriću.

Pred nešto više od 700 gledatelja momčadi su odigrale izjednačenu utakmicu s puno borbene igre, ali i prilika i uzbuđenja. Obje momčadi su u utakmicu ušle otvoreno, Splićani sa željom za tir boda u borbi za ostanak u ligi, a Zeleno-žuti sa željom za golom i pobjedom kako bi se na najbolji mogući način oprostili od domaćih navijača. Tako su već u prvih dvadesetak minuta obje momčadi stvorile nekoliko dobrih situaciji. Za Istru su pokušavali Mitrevski i Puclin, za goste Ugrina i Vidović, ali bez učinka. Ipak, precizan je u 18. minuti bio David Puclin koji je iskoristio odličnu povratnu loptu Miloša i zabio za vodstvo svoje momčadi.

Splitovci su nastavili s napadima na gol Ivušića te su stvorili nekoliko vrlo opasnih prilika, pogotovo onu u 28. minuti kada je Gojković u posljednji trenutak uklizavanjem spasio sigurni gol gostiju.

U nastavku susreta nešto smirenija igra, u sporijem ritmu i s manje lijepih poteza. Na obje strane su se većinom izmjenjivale bezopasne akcije i pokušaji iz daljine. Najuzbudljivije je pred golom Ivušića bilo u 76. minuti kada je na ubačaj iz slobodnog udarca naš vratar reagirao slabo te mu je lopta skliznula iz ruke, pogodila stativu i završila u korneru. Pred sami kraj utakmice su Zeleno-žuti mogli staviti točku na i pobjede kada je Solomon pobjegao u kontru, ali je njegova lopta pogodila stativu.

Nešto ranije od ostalih navijača, Demoni su se od svojih igrača na Drosini za ovu sezonu oprostili sredinom drugog poluvremena kada su izvjesili transparente i napustili tribinu.[:us]Green and yellows won for a goodbye of their fans, Puclin’s goal for three points[:]