[:hr]Nogometaši Istre 1961 su svoj prvi susret na slovenskom djelu priprema odigrali u petak popodne na Bledu. Protiv momčadi Celja je trener Panadić na teren poslao ukupno 20 igrača i tri vratara. Svoje prve minute u dresu Istre je nakon povratka odigrao Goran Roce koji je dobio 45 minuta drugog poluvremena.

Puležani su odlično otvorili susret i uspjeli povesti nakon samo tri minute igre. Dobru akciju je stvorio Gržan koji je nakon slaloma pucao i pogodio stativu. Odbijanac je iskoristio Ljubanović koji je s par metara loptu pospremio u gol. Igrači Istre 1961 su nastavili u visokom ritmu i do sredine prvog poluvremena vodili glavnu riječ na terenu. Ipak, kako je vrijeme prolazilo, tako su Celjani preuzimali inicijativu i postajali sve opasniji. Udarce su iskušali Pungaršek, De Sousa i Križan, ali nisu uspjeli zabiti. Celjani su ipak do kraja poluvremena stigli do izjednačenja kada je Križan u 39. minuti iskoristio slabu loptu Brkića.

U drugom poluvremenu je za Istru 1961 istrčala kompletno izmijenjena postava koja je od prve do posljednje minute vodila ritam igre i stvarala prilike, ali ih nije zabijala. Istovremeno su Zeleno-žuti u potpunosti zatvorili sve prilaze prema svom golu pa su vratari bili u potpunosti besposleni.

Celje – Istra 1961 1:1 (1:1)

BLED – Športni park Bled. Prijateljska utakmica, 1.7.2016., 18:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Šmajc. Pomoćnici: Ajdovec i Beton (svi Kranj)
Strijelci: 0:1 Ljubanović (3′), 1:1 Križan (39′)

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Iveša (od 32′ Brkić) – Mišić, Žižić, Georgiev, Heister – Barišić, Prelčec – Gržan, Hong, Collins – Ljubanović.

2. poluvrijeme: Brkić (od 64. Ivušić) – Kelmendi, Gojković, Jurkić, Hadžić – Burić, Vulovich, Polić, Bouhna – Varela, Roce.

Celje: Jurhar, Pungaršek, Klemenčić, Spremo, Potokar, De Sousa, Brecl, Potočnik, Šporn, Lovrečić, Križan. Još su igrali: Lojen, Pišek, Suljević, Duspara, Pečnik, Jerant.

U nastavku susreta je prvi Celjanima zaprijetio Varela koji je pucao pored gola. Odličnu priliku za gol je imao Roce u 64. minuti, ali je iz dobre pozicije pucao u golmana. Dvije minute kasnije Gojković nije uspio iskoristiti slabu reakciju Celjana pa je ostalo 1:1. Iako su do kraja susreta Puležani izvršili opsadu gola Celjana, nisu uspjeli doći do gola.[:]