[:hr]Nogometaši Istre 1961 uspješno su apsolvirali prvu prepreku u ovosezonskom izdanju Kupa. Dečki su u Opuzenu odigrali jednu dobru utakmicu protiv Neretvanca, vodeće momčadi 3. HNL jug, koji je pružio dobar otpor favoriziranom pulskog prvoligašu. Zeleno-žuti su se u nastavak natjecanja plasirali rezultatom 3:1 uz golove Bouhne, Kelmendija i Stepčića.

Prvo poluvrijeme je većim djelom pripalo nogometašima Istre 1961 koji su stvarali opasne prilike pred golom domaćih. Prvi je u otvaranju utakmice zaprijetio Stepčić udarcem u 4. minuti, a odmah nakon njega i Puclin. Zeleno-žuti su nastavili napadati gol Neretvanca, a najbliži je pogotku bio Gržan koji je krenuo sam na vratara, ali mu je čuvar mreže domaćih oteo loptu s noge.

Nakon petnaestak minuta bez većih uzbuđenja, u 35. minuti je gledatelje razbudio Jurkić udarcem s lijeve strane. Pred kraj prvog poluvremena je i Georgiev pucao, ali nije bilo preciznosti. Međutim, da se na odmor ne ide remijem potrudio se Bouhna koji je u 44. minuti zabio na asistenciju Lucija.

U nastavak susreta je bolje ušla Istra koja je povećala vodstvo golom Kelmendija u 54. minuti. Domaći su se tada probudili i krenuli s aktivnijim napadima na gol Ivušića. To im se isplatilo u 62. minuti kada su smanjili zaostatak nakon ubačaja iz slobodnog udarca i udarca glavom. Ipak, Zeleno-žuti nisu dali domaćima prilike za izjednačenje, već su pobjedu i prolaz potvrdili preko Stepčića u 79. minuti. Bravo dečki![:]