[:hr]Zeleno-žuti su u subotu popodne u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive pretrpjeli deveti ovosezonski poraz. Poprilično nesretno jer su dečki odigrali solidnu utakmicu, dvaput dostizali rezultatski minus, imali bod u rukama sve do 94. minute, ali je Fiolić golom u posljednjoj sekundi utakmice donio sva tri boda svojoj momčadi. Zeleno-žuti su u Zagreb krenuli bez ozlijeđenih Pamića i Hadžića te kartoniranih Heistera, Gojkovića i Vukovića. Ozlijeđenima se priključio i Filip Kasalica koji je u posljednji trenutak ispao iz momčadi.

Utakmicu je vrlo dobrom prilikom otvorio Repić koji je mogao bolje reagirati kada je u trećoj minuti odličnu dubinsku loptu koju nije iskoristio. Međutim, domaći su bolje stajali na terenu te su u uvodnih 15-ak minuta stvorili par ozbiljnih prilika pred Ivušićem. Opasno su prijetili Prenga koji je pogodio stativu i Andrijašević kojemu je Ivušić obranio odličnu priliku.

Zeleno-žuti su poprilično diskretno napadali gol domaćih koji su relativno lako zaustavljali napade Puležana. Sredinom prvog poluvremena igra se primirila i premjestila na sredini terena. Pomalo monotonu utakmicu prekinuo je gol domaćih koji su poveli u 30. minuti. S 18 metara je preciznim slobodnim udarcem Fiolić svladao Ivušića koji je ostao stajati na mjestu. Samo minutu kasnije požrtvovni Zlomislić srušen je u kaznenom prostoru Lokomotive, a udarac s bijele točke u gol je pretvorio Nikolić. Do kraja poluvremena nije bilo pre velikih uzbuđenja, tek bezuspješni udarac Repića.

Zeleno-žuti su u nastavak susreta ušli s pozitivnim rezultatom, ali su nakon samo tri minute igre ponovno bili u zaostatku. Troma obrana Istre pustila je Andrijaševiću pre više prostora, a igrač gostiju je iskoristio priliku i zabio za 2:1. Iako su Zeleno-žuti pokušavali stići do novog izjednačenja, teško su stvarali prilike pred gol domaćih, stvorivši pritom tek nekoliko polu prilika. Stvari su se uvelike promijenile u 62. minuti kada je drugi žuti karton dobio Perić. Preuzeli su tada Puležani kontrolu nad igrom, a do izjednačenja su stigli u 70. minuti drugim golom Nikolića. S desne strane je ubacio Franić, branič Lokomotive je glavom loptu prebacio do Nikolića koji je pogodio za novo izjednačenje.

Pokušali su dečki preokrenuti, ali je nesmotrenim startom u 76. minuti Zlomislić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Omjer snaga na terenu se opet izjednačio, a iako su domaći imali nešto više loptu u nogama, obrana Istre je radila solidan posao i nije dopuštala velike prilike Lokomotivi. Tek jednu, onu Grezde, koju srećom po Zeleno-žute igrač Lokomotive nije iskoristio. Isto kao i Nikolić koji je par minuta kasnije imao nelošu priliku, ali je pucao slabo. Iako su dečki imali bod u rukama, u 94. minuti je ubačaj s lijeve strane iskoristio Fiolić koji je zabio za 3:2.[:]