[:hr]Odlična utakmica Zeleno-žutih za kraj sezone i lijepa pobjeda u gostima kod Intera! Dva gola Rocea i jedan Solomona za pobjedu od 3:0 najljepši je mogući kraj sezone koju su Zeleno-žuti završili na šestom mjestu s bodom prednosti nad Slavenom. Dečki su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su dominirali, stvarali prilike i zabijali, dok su istovremeno u potpunosti onemogućili protivniku da nametne svoju igru.

Trener Raić-Sudar na raspolaganju nije imao čak četiri igrača iz udarne postave pa je tako na bekove morao postaviti Gržana i Kitanovskog, dok je od prve minute u vatru gurnuo juniora Burića. Pred kraj utakmice su pak svoju priliku dobili juniori Medić i debitant u prvoj ligi Matteoni.

Nogometaši Istre 1961 su odlično krenuli u utakmicu i stigli do ranog vodstva. Igrala se šesta minuta kada se Prelčec našao u dobroj poziciji za udarac kojeg je zaustavio blok domaćih. Lopta mu se međutim vratila u noge te ju je proslijedio za Rocea koji je sam u srcu kaznenog prostora naciljao i zabio.

Zeleno-žuti su nastavili prijetiti, a tri minute kasnije ponovno su došli u matnu poziciju za gol. Ovaj put je Solomon iskoristio dobru loptu Rocea i probio po lijevoj strani, ali je njegov udarac bio vrlo slab. U idućih desetak minuta je Istra 1961 i dalje imala inicijativu, ali je ipak na kraju dala nešto prostora domaćima da opasno zaprijete Ćoriću. Prvo je zbog zaleđa poništen gol Interu u 17. minuti, da bi tri minute kasnije prvo Ottochian pogodio stativu, a odbijenu loptu Mazalović s ruba kaznenog prostora poslao preko gola. Zeleno-žuti su se pred golom domaćih ponovno pojavili u 26. minuti kada su mogli doći do povećanja vodstva. Prvo je Mrmić obranio udarac Prelčeca, u nastavku akcije je lopta stigla do Gržana koji je pucao, ali je s crte izbio Zadro.

Zeleno-žuti su novu odličnu priliku imali u 38. minuti iz slobodnog udarca. Roce je pucao, loptu je netko u bloku skrenuo, ali je Mrmić odličnom reakcijom ipak uspio spasiti svoj gol. Iz kornera koji je uslijedio glavom je pored gola pucao Prelčec.

Domaći su bolje ušli u nastavak susreta u kojem su u prvih par minuta stvoirli dvije opasne prilike preko Ottochiana i Puljića. S druge strane je Žižić u 58. minuti iz slobodnog udarca s oko 20-ak metara iznenadio i snažno zapucao po vratima, ali je loptu Mrmić uspio skrenuti u korner. Zeleno-žuti su u narednim minutama stvorili jaki presing na gol Intera te su u potpunosti preuzeli inicijativu i posjed lopte. Rezultat puno bolje igre bila su dva brza gola Istre 1961 koji su u samo dvije minute povećali vodstvo na 3:0. U 70. minuti je Lucio s desne strane dobro ubacio za Solomona koji je neobranjivo pogodio za 2:0 i svoj sedmi ligaški pogodak. Bio je to prvi gol za napadača Istre 1961 nakon dva i pol mjeseca.

Samo minutu kasnije Gržan je iskoristio grešku obrane Intera i povukao kontru koju je golom završio Roce. U 84. minuti su domaći mogli doći do počasnog pogotka kada je Blažević pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta ipak pogodila gredu.

Vrlo dobra igra i lijepa pobjeda za kraj još jedne prvoligaške sezone.[:us]A win for Green and Yellows on the last match of the season[:]