[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne na medulinskoj “šestici” odigrali drugu pripremnu utakmicu u sklopu zimskih priprema. Po lijepom i sunčanom vremenu protivnici su im ponovno bili Kinezi iz Beijing Renhea, ali ovaj put je to bila juniorska momčad kineskog drugoligaša. Za momčad Istre 1961 su pak zaigrali igrači koji se nalaze na probi i juniori pulskog prvoligaša.

Sama utakmica je prošla u znaku domanicije Istre 1961 koja je iskoristila dio svojih prilika i na kraju pobijedila Kineze s 3:1. Gosti su rijetko prijetili, a uspjeli su zabiti iz jedne od rijetkih prilika. Nakon nekoliko neloših pokušaja Albadavvija i Blaževića te dvaju udarca glavom Peričića Zeleno-žuti su došli u vodstvo u 33. minuti kada je gužvu ispred kineskog gola na najbolji mogući način iskoristio Albadavvi. Kinezi su odgovorili pet minuta kasnije brzom kontrom koja je naposlijetku i završila izjednačujućim golom.

Na poluvremenu je trener Tot napravio pet zamjena koje u uvodnim minutama nastavka susreta nisu uspjele donijeti željeni pomak u igri. Međutim, spretni Albadavvi “izvrtio” je kompletnu obranu protivnika i u 52. zabio za novo vodstvo. S vremenom je i pritisak Istre sve više dolazio do izražaja što je dovelo do novog gola i povećanja vodstva u 71. minuti preko Jokića.

Za Zeleno-žute je utakmicu odigrao Brazilac Ailton, zadnji vezni koji je jesenas neko vrijeme proveo u Puli. Osim igrača na probi, priliku su dobili i juniori Matteoni i Miljanić koje je trener priklučio ekipi za ovu utakmicu.

Istra 1961 – Beijing Renhe 3:1 (1:1)

MEDULIN – Teren br. 6. Prijateljska utakmica, 14.1.2017., 14:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Bezelj. Pomoćnici: Smrtić i Šekuljica (svi Pula)
Strijelci: 1:0 Albadavvi (38′), 1:1 Shuai (38′), 2:1 Albadavvi (52′), 3:1 Jokić (71′)

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Sylvestre, Miljanić, Brzoja, Peričić, Pavić, Boune, Ailton, Blažević, Albadavvi, Ivančić, Kremenović.

2. poluvrijeme: Sylvstre (od 63. Jaskcon), Robertson, Peričić, Medić, Pavić (od 63. Mihaljević), Polić, Aitlon (od 63. Matteoni), Blažević, Vuković, Jokić, Albadavvi.

Beijing Renhe: Lu Ning, Bo Jian, He Xi, Yufeng, Yun, Cheng Long, Li MIng, Shuai, Wei, Ian, Heng, Bo.[:]