[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su prošlog vikenda ugostili svoje vršnjake iz Zadra u sklopu zaostalih utakmica 17. kola 1. HNL. Pioniri su poveli u ranoj fazi utakmice golom Antanaskovića, a do kraja poluvremena je Rojnić povisio na 2:0. Iako su gosti uspjeli smanjiti početkom nastavka, Zeleno-žuti su bez pre više muke sačuvali vodstvo za svoju treću prvenstvenu pobjedu i 16. osvojeni bod.

Kadeti su se pak našli u teškoj situaciji nakon samo šest minuta igre kada su gosti poveli iz kaznenog udarca. Međutim, Trešnjić je prvo izjednačio u 28. minuti s bijele točke, a u 47. i preokrenuo rezultat u korist svoje momčadi. U 62. minuti je vratar Istre 1961 Tomišić dobio crveni karton pa je na gol morao stati igrač. Uz puno muke su Zeleno-žuti ipak uspjeli sačuvati vodstvo i osvojiti svoj 16. bod.

U sljedećem kolu će mladi nogometaši Istre ugostiti momčad Zagreba.

Kadeti: NK Istra 1961 – NK Zadar 2:1 (1:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1. HNL, 17. kolo, 26.3.2016.

Strijelci: 0:1 Sušić (6′-11m), 1:1 Trešnjić (28′-11m), 2:1 Trešnjić (47′)
Žuti kartoni: Urošević, Modrušan, Trešnjić (Istra 1961)
Crveni karton: Tomišić, 62. min (Istra 1961)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Vujica (od 80. Matković), Lazendić, Leko, Ramadani, Modrušan (od 61. Golja), Giljanović, Trešnjić (od 80. Rušnjak), Urošević, Blašković (od 63. De. Moravac).

Zadar: Demo, Galešić, Rončević, Ninčević, Agatić, Pedišić, Grgić, Kulaš, Bobić (od 50. Mitrović), Jurić, Sušić.

Pioniri: NK Istra 1961 – NK Zadar 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Antanasković (13′), 2:0 Rojnić (35′), 2:1 Čvrk (40′)
Žuti kartoni: Perinić, Barišić, Ćelić (Zadar)

Istra 1961: Marković, Hasanbašić (od 47. Šverko), Velkavrh, Bernobić, Rojnić, Petrović, Antanasković (od 30. Bembić), Mionić, Nikl, Kristaj (od 43. Gunjača), Mardešić (od 70. Karlović).

Zadar: Stojanov, Lučić, Perica (od 38. Žura), Barišić, Kevrić, Perinić, Brajković (od 38. Osmančević), Šestan (od 61. Butić), Čvrk, Stojčević (od 58. Gažić), Ćelić.[:us]