[:hr]Juniori Istre 1961 su u nedjelju stigli do vrlo vrijedne pobjede protiv momčadi Splita. U borbenoj utakmice i s puno trke i truda, Zeleno-žuti su bili ti koji su iskoristili svoje prilike i stigli do važne, ali i zaslužene pobjede. Za rano vodstvo Istre 1961 je zaslužan Ivor Ljubanović koji je zabio u osmoj minuti utakmice. Drugi gol Istre uslijedio je sredinom drugog poluvremena kada je Barišić iskoristio kazneni udarac. Gosti iz Splita su smanjili u 83. minuti i odmah krenuli po izjednačenje koje ipak nije stiglo.

Sljedeću utakmicu će juniori Istre odigrati u Vinkovcima gdje će gostovati kod druge momčadi prvenstva Cibalije.

Juniori: NK Istra 1961 – RNK Split 2:1 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 19. kolo 1. HNL, 8.5.2016., 12:00.

Strijelci: 1:0 Ljubanović (8′), 2:0 Barišić – 11m (63′), 2:1 Jović – 11m (83′)
Žuti kartoni: Mršulja, Miljanić, Radetić, Cvek Šekuljica (Istra 1961) Jović, Ljubić, Botica (Split)

Istra 1961: Ostojić, Škaro, Radetić (od 78. Ilinčić), Mršulja (od 85. Čorak), Cvek Šekuljica, Softić (od 71. Sušac), Miljanić, Bilić, Ljubanović, Barišić (od 71. Kovač), Jokić.

Split: Duvnjak, Pranjić (od 76. Šušak), Jović, Ćalušić (od 69. Ljubić), Botica, Bašić, Markota, Roguljić (od 71. Vidović), Peko, Deliu (od 61. Kralj), Bagarić (od 90. Jerčić).[:us]Juniori: NK Istra 1961 – RNK Split 2:1 (1:0)

PULA – Drosina. 19th round 1. HNL, 5/8/2016, 12:00.

Scorers: 1:0 Ljubanović (8′), 2:0 Barišić – 11m (63′), 2:1 Jović – 11m (83′)
Yellow cards: Mršulja, Miljanić, Radetić, Cvek Šekuljica (Istra 1961) Jović, Ljubić, Botica (Split)

Istra 1961: Ostojić, Škaro, Radetić (od 78. Ilinčić), Mršulja (from 85. Čorak), Cvek Šekuljica, Softić (from 71. Sušac), Miljanić, Bilić, Ljubanović, Barišić (from 71. Kovač), Jokić.

Split: Duvnjak, Pranjić (from 76. Šušak), Jović, Ćalušić (from 69. Ljubić), Botica, Bašić, Markota, Roguljić (from 71. Vidović), Peko, Deliu (from 61. Kralj), Bagarić (from 90. Jerčić).[:]