[:hr]Juniori Istre 1961 su u nedjelju popodne na Tivoliju ostvarili vrlo vrijednu pobjedu protiv momčadi Rudeša. Zeleno-žuti su slavili s visokih 4:0 i tako prekinuli niz od osam uzastopnih poraza te se tako s osvojena tri boda poravnali s Cibalijom i Dragovoljcem na posljednjem mjestu na ljestvici.

Zeleno-žuti su tijekom cijelog susreta dominirali i bili bolja momčad na terenu, stvarali prilike i zabijali. Prvi je mrežu gostiju načeo Šverko pred kraj prvog poluvremena nakon lijepe akcije po sredini terena. U nastavku susreta su Puležani i dalje bili bolji, ali su gosti uspjeli stvoriti jednu opasnu priliku u kojoj su bili vrlo blizu izjednačenja. Srećom po Zeleno-žute gol je stigao na drugoj strani kada je u 66. minuti iz slobodnog udarca zabio Urošević.

Nakon samo minute stigao je još jedan gol, ovaj put iz solo prodora Blaškovića. Konačnih 4:0 postavio je Blašković svojim drugim golom.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Rudeš 4:0 (1:0)

PULA – Igralište Tivoli. 20. kolo 1. HNL, 6.5.2018., 15:00.
Gledatelja: 40

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Diego Biljuh (Marčana) i Ivan Jakičić (Poreč).
Strijelci: 1:0 Rosić (37′), 2:0 Urošević (66′), 3:0 Blašković (67′), 4:0 Blašković (86′).
Žuti kartoni: Trešnjić (Istra 1961) Matić, Vinski, Vučemilović-Vranjić (Rudeš).

Istra 1961: Orbanić, Šverko (od 75. Matković), Blašković, Trešnjić, Urošević (od 88. Tomić), Golja, Ramadani, Burić (od 82. Balija), Rosić (od 85. Rovis), Modrić, Bajrami.

Rudeš: Bruči, Vučemilović-Vranjić, Džidić (od 85. Mikulec), Vinski (od 54. Pavičić), Crnogorac, Zeman, Vidović, Matić (od 54. Šokčević), Posarić (od 54. Krizmanić), Sopić (od 46. Kegelj), Lojber.[:]