[:hr]Zeleno-žuti su hrabrom i požrtvovnom igrom protiv Dinama na Maksimiru stigli do itekako zasluženog boda i nakon 13 uzastopnih poraza na gostovanjima protiv hrvatskog prvaka uspjeli izbjeći poraz. Zadnji su se put Puležani s pozitivnim rezultatom u Pulu vratili 23.4.2005. kada su protiv Dinama odigrali 0:0.

U sastav se vratio Mato Miloš kojeg je trener Tomić postavio na poziciji lijevog beka u formaciji s četiri braniča. U prvi sastav se vratio i Mario Lucio koji je zaigrao nakon sanirane ozljede koljena.

Prije početka same utakmice održana je minuta šutnje povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i 25. obljetnice pada Vukovara.

Prva opasnost pred vratima Ivušića dogodila se u osmoj minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Schildenfeld glavom loptu poslao pod gredu, a Ivušić je dobrom reakcijom spasio svoj gol.

U tim trenucima su Zeleno-žuti disciplinirano branili svoj gol i strpljivo čekali priliku. S nekoliko brzih pasova i dobrih poteza su dečki u nekoliko navrata uspjeli opasnije prići golu domaćih, ali u tim situacijama nije bilo dovoljno koncentracije.

S druge strane su Dinamovci bili ti koji su većim posjedom lopte diktirali ritam igre i većinu vremena provodili na 30-ak metara od Ivušića. Konkretniji su domaći bili iz prekida kada su bez učinka prijetili preko Jonasa.

U 26. minuti najbolju su priliku u dotadašnjem djelu utakmice imali domaći koji su mogli doći do vodstva kada se u prilici našao Ćorić. Ipak, Ivušić je pravovremenim istrčavanjem spasio svoja vrata.

Kada se činilo da će se na odmor ići bez golova, sudac Frković je pre strogo pokazao na bijelu točku u Istrinom kaznenom prostoru. Naime, Šitum se u duelu s Gržanom bacio na travu, a Frković je dao penal Dinamu kojeg je iskoristio Fernandes. Zeleno-žuti su ekspresno reagirali i izjednačili nakon samo minute igre. Solomon je odlično ušao u kazneni prostor domaćih i pucao snažno. Livaković je odbio do Stepčića koji je pucao, a loptu je rukom namjerno zaustavio Schildenfeld. Iako su nogometaši Istre tražili crveni karton jer je lopta išla u okvir gola, sudac je braniču Dinama pokazao žuti, dok je s bijele točke Roce zabio za 1:1.

Dinamovci su u nastavku susreta odmah zaprijetili i bili blizu novog vodstva kada je Šitum za malo bio kratak na jednu odbijenu loptu. Isti je igrač desetak minuta kasnije ubacio za Fernandesa kojemu je Gržan uspio s noge izbiti loptu pred golom Ivušića.

Zeleno-žuti su i dalje bili u podređenom položaju, ali su odrađivali vrlo dobar posao u fazi obrane i čvrstim blokom . U 68. minuti je Mitrevski zamalo zabio autogol, ali je srećom Ivušić dobro reagirao. U nastavku akcije je i Gržan pravovremenim blokom spasio svoj gol.

Istra 1961 se pojavila u 77. minuti kada je Miloš poslao jednu dugu loptu pred gol Dinama, a tamo je Roce glavom pucao preko gola. U 83. još bolja prilika! Gržan je povukao kontru i ubacio za usamljenog Stepčića koji je sam s 10-ak metara glavom pucao ravno u Livakovića. Dinamovci su na dvije prijetnje Istre odgovorili s dvije opasne prilike. Prvo je Fernandes glavom pucao pa je Ivušić morao spašavati. Iz kornera koji je uslijedio nastala je velika gužva pred golom Zeleno-žutih, ali je srećom Prelčec sve raščistio.

Navijačima Istre j u 90. minuti sigurno na sekundu zastalo srce kada je Fiolić s ruba kaznenog prostora snažno potegnuo po golu i pogodio gredu gola Ivušića. Do kraja utakmice su Dinamovci uzaludno pokušavali doći do drugog gola pa su tako Zeleno-žuti stigli do vrlo vrijednog boda.[:]