[:hr]Nogometaši Istre 1961 su visokom pobjedom zaključili rovinjski dio priprema. Zeleno-žuti su četvrtak popodne pred 100-ak gledatelja odigrali jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj su dominirali, stvarali prilike, disciplinirano čuvali svoj gol i na kraju poslali pet lopti u domaću mrežu.

Za rano vodstvo pobrinuo se Gržan koji je nakon proboja po desnoj strani savršeno proigrao Striku za 1:0. U 19. minuti je Istra povećala vodstvo. Vuković je s desne strane iz slobodnog udarca povratnom loptom pronašao Repića koji je preciznim udarcem matirao čuvara mreže Rovinja. Do kraja poluvremena je za domaćine zaista lijep pogodak iz daljine zabio Mihajlović.

U nastavku susreta je dominacija Istre bila još izraženija. Zeleno-žuti su stvorili veliki broj prilika, pogotovo preko bokova, a to je rezultiralo s tri lopte u mreži domaćih. Dvaput je poentirao Bouhna, prvo u 48. minuti uz pomoć Ljubanovića, a drugi put u 52. na asistenciju Repića. Konačnih 5:1 postavio je Ljubanović kojeg je nakon prodora po desnoj strani asistirao Ivanović.

Nakon utakmice s bus s igračima Istre uputio prema Puli, a dečki su dobili dva slobodna dana kako bi se fizički i psihički odmorili i spremili za nastavak priprema. Sljedeći trening je na rasporedu u nedjelju ujutro.

Strijelci: 0:1 Strika (9′), 0:2 Repić (19′), 1:2 Mihajlović (43′), 1:3 Bouhna (48′), 1:4 Bouhna (52′), 1:5 Ljubanović (71′)

Rovinj: Denić, Budicin, Marinović, Hasanbegović, Pamić, Mihajlović, Maružin, Tanković, L. Matošević, Perković, Špiranac. Još su igrali: Peruško, Abuselyana, Kazalac, Stojanov, Belli, Mataja, Sošić, Đonlić, Lovrić, Cvijetić.

Istra 1961: Ivušić (od 70. Ostojić) – Mišić, Žižić, Jurkić, Pamić – Vuković, Barišić (od 46. Ivanović) – Gržan (Ljubanović), Repić, Bouhna – Strika (od 30. Marić (od 60. Franić).[:us]Nogometaši Istre 1961 su visokom pobjedom zaključili rovinjski dio priprema. Zeleno-žuti su četvrtak popodne pred 100-ak gledatelja odigrali jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj su dominirali, stvarali prilike, disciplinirano čuvali svoj gol i na kraju poslali pet lopti u domaću mrežu.

Istra 1961: Ivušić (od 70. Ostojić) – Mišić, Žižić, Jurkić, Pamić – Vuković, Barišić (od 46. Ivanović) – Gržan (Ljubanović), Repić, Bouhna – Strika (od 30. Marić (od 60. Franić).[:]