[:hr]”Ludu” i rijetko viđenu utakmicu su u subotu popodne na pomoćnom igralištu na Drosini odigrali juniori Istre 1961 i Cibalije u sklopu 17. kola 1. HNL. Kako drugačije opisati utakmicu s 11 golova, od toga tri iz kaznenog udarca i dva auto gola, s dva crvena kartona, dva preokreta, tri dostizanja rezultatskog minusa i na kraju rezultata od 6:5?

Utakmica je bila vrlo dinamična s puno trke, ali i kontakt igre i agresivnosti. Poveli su Zeleno-žuti u ranoj fazi utakmice preko Trešnjića na asistenciju Burića, ali su gosti ubrzo izjednačili i na kraju i poveli autogolom Burića. Da se na odmor ne ode s rezultatskim minusom se za Zeleno-žute pobrinuo Ljubanović koji je u 43. minuti izjednačio na 2:2.

Nakon samo par minuta u nastavku susreta je ponovno Ljubanović bio strijelac te se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju. Gol za 4:2 djelo je Burića iz kaznenog udarca u 56. minuti, a smanjenje zaostatka za goste Mlakića u 67. minuti, također iz kaznenog udarca. U međuvremenu, točnije u 54. minuti, su gosti ostali s igračem manje, ali je Istra 1961 prednost u broju igrača na terenu imala svega 20 minuta jer je u 75. minuti crveni karton dobio i Daniel Moravac koji je u igru ušao šest minuta ranije.

Novi penal za Istru u 78. minuti je u gol pretvorio Ljubanović. Uslijedilo je napetih deset minuta u kojima su gosti prvo stigli do izjednačenja golovima u 81. i 83. minuti, ali su si na njihovu žalost i sami zabili jedan u 88. minuti i tako postavili konačnih 6:5.

JUNIORI: NK Istra 1961 – HNK Cibalia (2:2)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 17. kolo 1. HNL, 8.4.2017., 17:00.
Gledatelja: 70

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Trešnjić (20′), 1:1 Mlakić (25′), 1:2 Burić (34′-ag), 2:2 Ljubanović (43′), 3:2 Ljubanović (47′), 4:2 Burić (56′-11m), 4:3 Mlakić (56′), 5:3 Ljubanović (78′), 5:4 Lučić (81′), 5:5 Filipović (83′), 6:5 Lučić (88′-ag)
Žuti kartoni: Medić, De. Moravac (Istra 1961) Šutalo, Katava, Kukrika (Cibalia)
Crveni kartoni: Da. Moravac (Istra 1961) Šutalo (Cibalia)

Istra 1961: Kraljević, De. Moravac, Medić (od 86. Sušac), Urošević (od 46. Ramadani), Trešnjić (od 69. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović (od 82. Iveša), Marić, Radetić, Jozić, Burić (od 69. Blašković).

Cibalia: Topolović, Berač, Rubić, Šutalo, Oršolić (od 90. Pernar), Adžaga (od 79. Lajtman), Katava (od 61. Lučić), Kukrika (od 72. Augustinović), Mlakić, Augustinović (od 77. Valentić-Bara), Filipović.[:us]What an incredible game for our juniors against Cibalia! The game ended 6:5, with three goals from penalty kicks, two own-goals, and two red cards. It was an unusual game with many attacking chances, but at times the players became too aggressive. All in all, it was a very interesting game, and our juniors managed to earn three important points. Watch the video highlights.

JUNIORS: NK Istra 1961 – HNK Cibalia (2:2)

PULA – Drosina. 17th round 1. HNL, 4/8/2017., 5 PM.
Spectators: 70

Referee: Mateo Čalić (Marčana). Assistants: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana).
Scorers: 1:0 Trešnjić (20′), 1:1 Mlakić (25′), 1:2 Burić (34′-ag), 2:2 Ljubanović (43′), 3:2 Ljubanović (47′), 4:2 Burić (56′-11m), 4:3 Mlakić (56′), 5:3 Ljubanović (78′), 5:4 Lučić (81′), 5:5 Filipović (83′), 6:5 Lučić (88′-ag)
Yellow cards: Medić, De. Moravac (Istra 1961) Šutalo, Katava, Kukrika (Cibalia)
Red cards: Da. Moravac (Istra 1961) Šutalo (Cibalia)

Istra 1961: Kraljević, De. Moravac, Medić (from 86. Sušac), Urošević (from 46. Ramadani), Trešnjić (from 69. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović (from 82. Iveša), Marić, Radetić, Jozić, Burić (from 69. Blašković).

Cibalia: Topolović, Berač, Rubić, Šutalo, Oršolić (from 90. Pernar), Adžaga (from 79. Lajtman), Katava (from 61. Lučić), Kukrika (from 72. Augustinović), Mlakić, Augustinović (from 77. Valentić-Bara), Filipović.[:]