[:hr]Sjajna predstava Zeleno-žutih u petak na Drosini i vrlo vrijedna pobjeda! Iako su gosti iz Koprivnice poveli u 23. minuti iz penala, Puležani su odgovorili zaista odlično i s dva gola Ottochiana i Rocea u dvije minute stigli do preokreta i zaslužene pobjede. Iako su gosti imali niz odličnih prilika kojima su mogli riješiti pitanje pobjednika, njihovim se pokušajima spriječio odlični Iveša.

Gosti su furiozno ušli u susret i do treće minute stvorili dvije matne situacije pred Ivešom. U drugoj minuti se tako Puclin našao u odličnoj situaciji na deset metara od gola, ali je požrtvovni Pavić blokirao loptu i spasio svoj gol. Samo minutu kasnije Ivanovski je izbio sam pred Ivešom, ali je danas odlični vratar pulske mreže obranio njegov pokušaj. Pomalo grogirani Zeleno-žuti stali su na loptu i taman kad su došli sebi stigao je gol gostiju. Pavić je u klizećem startu u svojih 16 metara dirao loptu rukom, a precizan s bijele točke bio je Ivanovski.

Nakon pogotka i vodstva Slavena uslijedilo je nešto smirenija igra, ali uz puno grešaka Zeleno-žutih koji su u više navrata poklonili prilike svojim protivnicima. Posebno opasno bilo je u 43. minuti kada je Jakić izgubio loptu na sredini terena, a brzu kontru Slavena završio Ivanovski udarcem u istrčalog Ivešu. Zeleno-žuti su pak sporadično prijetili gostujućem vrataru, probavali su Zgrablić glavom i Halilović iz daljine, ali nije bilo preciznosti. U 45. minuti je Roce zabio na ubačaj raspoloženog i zaista sjajnog Mateia, ali je sudac poništio pogodak zbog zaleđa.

U nastavku susreta u potpunosti probuđena Istra koja je dominirala, stvarala prilike i koja je na kraju nagrađena s dva vrijedna gola. U 58. minuti je Ottochian s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio za 1:1, a dvije minute kasnije je Roce primio loptu u kaznenom prostoru Slavena, okrenuo se i pogodio drugi kut gola vratara Markovića.

Nogometaši Slavena su se nakon preokreta Zeleno-žutih ponešto probudili i napali, ali tako ostavili i puno prostora u njihovoj zadnjoj liniji. Iskoristili su to Puležani koji su preko proigravanja Mateia stvorili dvije stopostotne prilike iz kontre. Međutim, udarac Jakića je zaustavila stativa, a udarac Ottochiana vratar. Gosti su do kraja utakmice uspjeli stvoriti jednu opasnu priliku za izjednačenje, ali je udarac Pejića u 85. minuti obranio Iveša.

Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Miro Grgić (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo).
Strijelci: 0:1 Ivanovski (23′-11m), 1:1 Ottochian (58′), 2:1 Roce (60′)
Žuti kartoni: Maksimović, Halilović (Istra 1961) Bouadla, Kitanovski (Slaven Belupo)

Istra 1961: Iveša, Matas, Zgrablić, Prce, Pavić, Jakić, Halilović, Ottochian (od 89. Antunović), Maksimović (od 77. Bady), Matei (od 81. Kerić), Roce.

Slaven Belupo: Marković, Goda, Doležal (od 79. Tatar), Bouadla, Delić (od 65. Rebernik), Kitanovski, Katić, Ivanovski, Puclin, Musa, Brezovec (od 65. Pejić).[:]