[:hr]Jako važnu pobjedu su u subotu ujutro izborili juniori Istre 1961 na gostovanju kod Cibalije. Iako se Vinkovčani bore za sami vrh prvenstvene ljestvice juniorske lige, Zeleno-žuti su u najvažnijem trenutku ostvarili visoku pobjedu od 3:0. Za rano vodstvo pulske momčadi je zabio Jokić već u trećoj minuti. Rezultatska neizvjesnost trajala je do samog kraja utakmice kada su prvo Barišić u 88., a zatim Ljubanović u 90. minuti osigurali vrijednu pobjedu svojoj momčadi. Do kraja prvenstva će juniori odigrati još jednu utakmicu, za dva tjedna protiv Lokomotive na Drosini.

Kadeti i pioniri su imali manje sreće te su se s gostovanja kod Hajduka vratili bez bodova. Pitanje pobjednika kod kadeta bilo je riješeno već do 18. minute kada su domaći imali prednost od 3:0. Počasni gol za Istru zabio je Trešnjić u 53. minuti. Kod pionira slična situacija. Domaći su poveli već u 13. minuti, a do 26. su vodili 3:0. To kraja utakmice se rezultat nije mijenjao.

Juniori: HNK Cibalia – NK Istra 1961 0:3 (0:1)

VINKOVCI – Stadion Cibalia. 20. kolo 1. HNL, 14.5.2016., 10:00

Strijelci: 0:1 Jokić (3′), 0:2 Barišić (88′), 0:3 Ljubanović (90′)
Žuti kartoni: Kopf, Rubić (Cibalia) Barišić (Istra 1961)

Cibalia: Bertić, Babić, Rubić, Oršolić (od 60. Leko), Uremović, Mauer, Kukrika (od 46. Augustinović), Mlakić (od 73. Suppiger), Martinković, Kopf, Šorli.

Istra 1961: Stamenković, Škaro (od 89. Ilinčić), Radetić, Sušac, Bilić, Mršulja, Miljanić (od 82. Čorak), Ljubanović, Marišić, Jokić, Kovač.

Kadeti: HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:1 (3:0)

SPLIT – Poljud. 27. kolo 1. HNL, 15.5.2016., 11:45.

Strijelci: 1:0 Vidović (4′), 2:0 Nejašmić (16′), 3:0 Vujčić (18′), 3:1 Trešnjić (53′)
Žuti kartoni: Radić (Hajduk) De. Moravac (Istra 1961)

Hajduk: Baždarić, Šantalab, Mikulić, Čeko, Radić, Rakić (od 73. Duvnjak), Vidović (od 59. Kreković), Nejašmić (od 51. Skorup), Šego (od 73. Blagaić), Teklić, Vujčić.

Istra 1961: Tomišić, Da Moravac (od 78. Rosić), Vujica (od 76. Mofardin), Lazendić, De. Moravac (od 74. Magdić), Ramadani, Blašković, Brajković (od 72. Rušnjak), Trešnjić, Urošević, Golja (od 76. Modrušan).

Pioniri: HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:0 (3:0)

SPLIT – Poljud. 27. kolo 1. HNL, 15.5.2016., 10:00.

Strijelci: 1:0 Iličić (13′), 2:0 Jenjić (24′), 3:0 Jenjić (26′).
Žuti kartoni: Vušković (Hajduk) Mionić (Istra 1961)

Hajduk: Sentić, Mihanović (od 60. Lukić), Milinović (od 47. Vulikić), Vujčić, Vušković, Džaja (od 34. Božić), Iličić (od 47. Jelavić), Čuić, Šarić, Jenjić, Brnić (od 65. Topić).

Istra 1961: Marković, Šverko (od 40. Karlović), Velkavrh, Bernobić, Petrović, Rojnić, Antanasković, Mionić, Nikl, Bembić (od 32. Mardešić), Kristaj (od 59. Krasniqi).[:us]Juniors: HNK Cibalia – NK Istra 1961 0:3 (0:1)

VINKOVCI – Stadium Cibalia. 20th round 1. HNL, 5/14/2016., 10:00

Scorers: 0:1 Jokić (3′), 0:2 Barišić (88′), 0:3 Ljubanović (90′)
Yellow cards: Kopf, Rubić (Cibalia) Barišić (Istra 1961)

Cibalia: Bertić, Babić, Rubić, Oršolić (from 60. Leko), Uremović, Mauer, Kukrika (from 46. Augustinović), Mlakić (from 73. Suppiger), Martinković, Kopf, Šorli.

Istra 1961: Stamenković, Škaro (from 89. Ilinčić), Radetić, Sušac, Bilić, Mršulja, Miljanić (from 82. Čorak), Ljubanović, Marišić, Jokić, Kovač.

Cadets: HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:1 (3:0)

SPLIT – Poljud. 27th round 1. HNL, 5/15/2016., 11:45.

Scorers: 1:0 Vidović (4′), 2:0 Nejašmić (16′), 3:0 Vujčić (18′), 3:1 Trešnjić (53′)
Yellow cards: Radić (Hajduk) De. Moravac (Istra 1961)

Hajduk: Baždarić, Šantalab, Mikulić, Čeko, Radić, Rakić (from 73. Duvnjak), Vidović (from 59. Kreković), Nejašmić (from 51. Skorup), Šego (from  73. Blagaić), Teklić, Vujčić.

Istra 1961: Tomišić, Da Moravac (from 78. Rosić), Vujica (from 76. Mofardin), Lazendić, De. Moravac (from 74. Magdić), Ramadani, Blašković, Brajković (from 72. Rušnjak), Trešnjić, Urošević, Golja (from 76. Modrušan).

Pioneers: HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:0 (3:0)

SPLIT – Poljud. 27th round 1. HNL, 5/15/2016., 10:00.

Scorers: 1:0 Iličić (13′), 2:0 Jenjić (24′), 3:0 Jenjić (26′).
Yellow cards: Vušković (Hajduk) Mionić (Istra 1961)

Hajduk: Sentić, Mihanović (from 60. Lukić), Milinović (from 47. Vulikić), Vujčić, Vušković, Džaja (from 34. Božić), Iličić (from 47. Jelavić), Čuić, Šarić, Jenjić, Brnić (from 65. Topić).

Istra 1961: Marković, Šverko (from 40. Karlović), Velkavrh, Bernobić, Petrović, Rojnić, Antanasković, Mionić, Nikl, Bembić (from 32. Mardešić), Kristaj (from 59. Krasniqi).[:]