[:hr]Juniori Istre 1961 i Rijeke su u srijedu popodne na igralištu Tivoli na Velom vrhu odigrali vrlo uzbudljivi i zanimljivi mini derby. Na žalost Zeleno-žutih koji se bore za ostanak u ligi pobjeda je pripala gostima iz Rijeke koji su (pre) lako stigli do visokog vodstva što im je bilo dovoljno za pobjedu nad prvim susjedima.

Istra 1961 je povela u ranoj fazi utakmice preko Trešnjića, ali su gosti brzo izjednačili. Izjednačeni rezultat zadržao se tek sedam minuta, sve do 22. minute kada su Riječani iskoristili slabiju reakciju Zeleno-žute obrane i poentirali za 2:1. Do kraja poluvremena su Zeleno-žuti povremeno prijetili, ali bez učinka, dok je s druge strane Rijeka iskoristila jednu kontru i povisila na 3:1.

U nastavku susreta odnos snaga na terenu je i dalje bila na strani gostiju, ali sve do 54. minute kada je Blaškoviću udarac iz blizine igrač Rijeke obranio rukom i tako zaradio crveni karton. Udarac s bijele točke iskoristio je Orbanić te su tada Zeleno-žuti krenuli po gol. Unatoč velikom htijenju i borbi te izraženom posjedu lopte naši juniori su stvorili tek par opasnijih situacija preko Blaškovića, Šverka i Golje te niz potencijalno opasnih prilika koje su zapele u nepreciznosti Zeleno-žutih i gostujućem bloku. Najbliži pogotku bio je Trešnjić koji je par minuta prije kraja na ubačaj sa strane pucao glavom i pogodio gredu.

Gosti su pak u posljednjim sekundama utakmice iskoristili otvorenu igru Zeleno-žutih i preko kontre stigli do nedostižnih 4:2.

JUNIORI: NK Istra 1961 – HNK Rijeka 2:4 (1:3)

PULA – Tivoli. 14. kolo 1. HNL, 25.4.2018., 15:00.
Gledatelja: 70

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Trešnjić (12′), 1:1 Ristovski (15′), 1:2 Črnko (22′), 1:3 Ristovski (34′), 2:3 Orbanić (55′-11m), 2:4 Pintarić (90’+3′).
Žuti kartoni: Orbanić, Trešnjić, Šverko (Istra 1961) Pintarić, Štefulj, Smolčić (Rijeka)
Crveni karton: Čeliković (Rijeka)

Istra 1961: Orbanić, Matković, Blašković, Trešnjić, Urošević, Golja, Ramadani, Burić, Rosić (od 46. Ereiz), Šverko, Bajrami (od 28. Balija).

Rijeka: Pandur, Štefulj, Čeliković, Vuk, Dukađin (od 66. Bušnja), Jurešić (od 74. Bukvić), Črnko (od 90. Bošnjaković), Pintarić, Smolčić, Lepinjica (od 80. Svetić), Ristovski (od 55. Mulac).