[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne na Drosini uspješno odradili generalku uoči početka nove sezone. Na pulskom gradskom stadionu Zeleno-žuti su ugostili novog slovenskog prvoligaša Ankaran-Hrvatini protiv kojeg su se obračunali relativno lako. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu kada su za Istru 1961 zabili Kitanovski, Halilović, Prelčec i Grujević, dok je za Slovence jedini strijelac bio Jaffa.

Prvu pravu priliku Zeleno-žuti su imali u 15. minuti kada je nakon lijepe akcije Matyazha i Kitanovskog na ubačaj potonjeg Grujević pucao slabo. Ipak, samo dvije minute kasnije Istra je povela preko vrlo dobrog i razigranog Kitanovskog. Izigrana obrana Ankarana zaboravila je Kitanovskog na drugoj stativi koji je iskoristio odličan oštri centaršut Pavića i zabio za vodstvo Istre. Samo četiri minute kasnije novi gol. Matyazh je u prvo pogodio stativu, Makismović je loptu uspio iskontrolirati i zapucati, ali mu je vratar gostiju obranio pokušaj. Lopta se na kraju ipak odbila do Halilovića koji je pogodio praznu mrežu.

Nakon vrlo dobrih 25 uvodnih minuta, Zeleno-žuti su malo popustili i tako omogućili protivniku da uspostavi svoju igru. Kazna za to stigla je u 34. minuti kada se Jaffa najbolje snašao u kaznenom prostoru pred Ivušićem i smanjio na 2:1. Nogometaši Istre 1961 su se odmah razbudili i odgovorili golom samo minutu kasnije. Kitanovski je odlično ubacio loptu na drugu stativu za Prelčeca koji je glavom povisio na 3:1. Do kraja poluvremena Zeleno-žuti su stigli do, pokazalo se, konačnih 4:1. Igrala se 45. minuti kada je Matyazh zaustavio loptu na rubu kaznenog prostora Ankarana, a Grujević je preciznim udarcem uz samo stativu zabio četvrti gol Istre u 45 minuta utakmice.

U nastavku slabiji ritam, ali i dalje puno bolji Puležani koji su lako mogli povećati vodstvo za još dva, tri gola. Međutim, Prelčec, Makismović i Matyazh nisu bili precizni. Pred kraj utakmice su mladići koji su ušli u igru stvorili ponešto solidnih prilika, ali se rezultat ipak nije promijenio.

Još jedna uspješna utakmica je za Zeleno-žutima i trenerom Raić-Sudarem koji za ovaj susret zbog ozljeda nije mogao računati na Gržana, Parackog i Gojkovića.

NK Istra 1961 – NK Ankaran-Hrvatini 4:1 (4:1)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Prijateljska utakmica, 8.7.2017., 18:00.
Gledatelja:

Sudac: Starčević (Štinjan). Pomoćnici: Baf (Fažana) i Dokuš (Valbandon).
Strijelci: 1:0 Kitanovski (17′), 2:0 Halilović (21′), 2:1 Jaffa (34′), 3:1 Prelčec (35′), 4:1 Grujević (45′)

Istra 1961: Ivušić (od 59. Ćorić), Grujević (od 79. Radetić), Mitrevski, Bertoša (od 61. Hadžić), Pavić, Puclin (od 39. Urošević), Halilović (od 61. Maružin), Prelčec (od 79. Badrov), Maksimović (od 79. Marić), Kitanovski (od 79. Matteoni), Matyazh (od 61. Burić).

Ankaran-Hrvatini: Bužan, Cerovec, Gliha, Pahor, Badžim, Dautović, Klapan, Kidrič, Delgado, Jaffa, Priml. Još su igrali: Paal, Timotej, Vodeb, Obrstar, Lo, Lukanc, Angov, Humar.[:us]NK Istra 1961 – NK Ankaran-Hrvatini 4:1 (4:1)

PULA – Aldo Drosina. Freindly match, 8.7.2017., 18:00.
Gledatelja:

Referee: Starčević (Štinjan). Assistants: Baf (Fažana) i Dokuš (Valbandon).
Scorers: 1:0 Kitanovski (17′), 2:0 Halilović (21′), 2:1 Jaffa (34′), 3:1 Prelčec (35′), 4:1 Grujević (45′)

Ankaran-Hrvatini: Bužan, Cerovec, Gliha, Pahor, Badžim, Dautović, Klapan, Kidrič, Delgado, Jaffa, Priml. Also played: Paal, Tomotej, Vodeb, Obrstar, Lo, Lukanc, Angov, Humar.[:]