[:hr]Nogometaši Istre 1961 uspješno su odradili još jednu provjeru na Medulin Cupu. Ovaj put su im protivnici bili nogometaši drugoligaša Gorice koji su pružili dobar otpor pulskom prvoligašu. Ipak, bilo je to pre malo da bi se probila vrlo dobra obrana Zeleno-žutih koja je tijekom 90 minuta tek dvaput dopustila protivniku da ugrozi gol. U oba slučaja je vratar Istre 1961 Marijan Ćorić bio na mjestu i dobrim reakcijama ukrotio udarce.

S druge strane terena su nogometaši Istre 1961 bili puno opasniji i nadasve efikasni. Tako je već u 26. minuti brza kontra koju je pokrenuo Vojnović pogotkom završio Ottochian. Do kraja poluvremena je Vojnović imao dvije vrlo dobre prilike za drugi gol svoje momčadi, ali na žalost nije bilo preciznosti u njegovim udarcima. Pogotovo je opasno bilo u 45. minuti kada Aljo nije iskoristio odbijanca nakon udarca Ottochiana već je loptu iz blizine poslao preko gola. U nastavku susreta slična situacija pa se tako odnos snaga na terenu nije promijenio sve do pred kraj susreta kada je trener Raić-Sudar na teren poslao mlađe igrače. Do tada su ipak Zeleno-žuti uspjeli još dvaput probiti protivničku obranu. Prvo je u 62. minuti Maksimović iskoristio pogrešku zadnje linije Gorice i zabio za 2:0, a konačnih 3:0 djelo je Andreja Kerića kojeg je Prelčec pronašao na drugoj stativi, a ovaj je glavom poslao loptu u mrežu.

Debitirali Jakić i Antunović

Svoju su premijeru u zeleno-žutom dresu imali Kristijan Jakić i Ivan Antunović, zadnji vezni i napadač koji su stigli na posudbu iz Lokomotive. U svojoj prvoj utakmici Jakić je asistirao Ottochianu za gol, dok je Antunović bio prijetnja protivničkoj obrani te je pogodio gredu.

Medulin Cup: HNK Gorica – NK Istra 1961 0:3 (0:1)
MEDULIN – Teren br.5. Pripremna utakmica, 6. veljače 2018., 15:00.