[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne u Umagu uspješno odradili generalku uoči nastavka sezone. U jednosmjernoj utakmici koja je završila 4:0, naši dečki su bili bolji i konkretniji protivnik na terenu te su u potpunosti nadigrali kineskog drugoligaša. Trener Tot na djelu je vidio sve igrače koje ima na raspolaganju osim Mitrevskog, Stepčića i Bertoše koji se i dalje oporavljaju od ozljede.

Zeleno-žuti su brzo zagospodarili terenom i nametnuli protivniku ritam igre. Konkretniji i rastrčaniji, nogometaši Istre 1961 su prvo zaprijetili preko Rocea, u 11. minuti, a poveli u 15. kada je Žižić zabio lijep gol na asistenciju Lucija iz kornera. Novu priliku Istra 1961 je imala par minuta jasnije kada je Solomon glavom pucao pored gola. U 27. minuti je pak Lucio opet izveo korner, ali je ovaj put lopta stigla do Rocea koji ju je glavom proslijedio za Gojkovića. Stoper Zeleno-žutih našao se na pravom mjestu te je snažnim udarcem svladao protivničkog golmana.

Nastavili su naši dečki s boljom igrom i pressingom na zadnju liniju protivnika, a novi gol uslijedio je već u 34. minuti. Puclin je odlično ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio protivnički bek, a s bijele točke je precizan bio Roce. Do kraja poluvremena bilježimo još dvije dobre prilike. U 39. minuti je Solomon povukao po sredini i pucao preko gola, a minutu kasnije je pod gredu pucao Lucio. Vratar Kineza ipak je ovaj put bio na mjestu te je loptu skrenuo u korner.

Na poluvremenu su iz igre izašli Pavić i Puclin, dok je trener Tot priliku dao Uroševiću i igraču na probi Kitanovskom koji je zaigrao na poziciji lijevog beka. Ritam igre se u drugom djelu susreta ponešto usporio, prvenstveno zbog velikog broja promjena u obje momčadi koje su razbile tijek igre. Međutim, u uvodnih desetak minuta nastavka susreta Zeleno-žuti su stigli do povećanja vodstva preko lijepog gola Solomona, a stvorili su i dva dobra pokušaja preko Kitanovskog i Lucija.

Posljednje dvije prigode pred vratima Kineza Istra 1961 je imala u 78. minuti kada je Bouhna pucao u golmana i u 82. kada je Prelčec ukrao loptu i umjesto udarca proigrao Ljubanovića. Lopta ipak nije stigla do našeg mladog napadača već do braniča Daliana.

Protivnici su tijekom većeg djela susreta bili u podređenom položaju te su u rijetkim trenucima boravili pred golom Zeleno-žutih. Najbolju priliku su igrači Daliana imali u 23. minuti kada su zapravo Zeleno-žuti sami sebi “zakuhali” gužvu pred Ivušićem. Ipak, do gola nije došlo, već je Roce izbio o otklonio opasnost. Bilježe se još tek dva donekle opasnija udarca Kineza, u 22. i 56. minuti, ali bez preciznosti.

NK Istra 1961 – Dalian Transcendance FC 4:0 (3:0)

UMAG – Gradski stadion. Prijateljska utakmica, 11.2.2017., 15:30.