[:hr]Iako su nogometaši Istre 1961 u subotu odigrali dobru utakmicu u kojoj su većim djelom susreta kontrolirali igru i imali dva gola prednosti, dvije slabe reakcije u obrani omogućile su domaćima da stignu do izjednačenja i boda. I nakon izjednačenja Zaprešićana Puležani su bili ti koji su stvarali prilike, ali ipak nisu uspjeli stići do prve pobjede u sezoni.

Svoje prve minute u dresu Istre 1961 su odigrali Tomislav Čuljak i Reagy Ofosu, dok se u prvoj postavi našao i Kenan Hadžić koji je posljednji put nastupio prije gotovo godinu dana, 28. kolovoza 2016. na Drosini protiv Dinama.

Zeleno-žuti su jako dobro ušli u utakmicu i ostvarili veliko vodstvo od 2:0 već do 25. minute. Uvodnih nekoliko minuta momčadi su većim djelo provele na sredini terena gdje se vodila borba za svaku loptu. U izjednačenoj igri prvi su zaprijetili domaći kada Grujević u trećoj minuti nije dobro uspio izbiti loptu već ju je poslao do Raka koji se u dobroj poziciji nije najbolje snašao. Međutim, puno bolje se snašao Kitanovski pet minuta kasnije kada mu se isplatio presing na Prengu. Igrač Intera poskliznuo se te mu je Kitanovski uzeo loptu i precizno naciljao pored nemoćnog Santinija.

Igra se i dalje nastavila odvijati između dva šesnaesterca pa su tako i prilike i udarci bili relativno rijetki. Bilježi se tako do 24. minute tek neprecizni udarac Haramusteka iz daljine. Pogodak za Istru 1961 nagovijestio je Ofosu u 24. minuti kada je opasno probio po lijevoj strani, ali je njegov pokušaj proigravanja suigrača završio u bloku. Samo minutu kasnije novi gol za Istru! Grujević je ubacio s desne strane za Matyazha koji je glavom pogodio pod samu gredu i tako zabio svoj prvijenac u zeleno-žutom dresu.

Momčad Istre u tim je trenucima kontrolirala utakmicu i nije dopuštala protivniku da zaprijeti vratima Ivušića koji je većim djelom bio besposlen. Potencijalnu opasnost Interovci su stvorili u 27. minuti kada je Šarić na dubinsku loptu glavom pucao pored gola, dok je s druge strane Prelčec odgovorio jakim, ali i nepreciznim udarcem iz velike daljine.

Činilo se kako će se na odmor ići s vodstvom Istre od 2:0, ali su domaći ipak uspjeli smanjiti. Igrala se 41. minuta kada je Čuljak na sredini terena ispao iz igre i tako pustio prostora na lijevoj strani obrane Zeleno-žutih, dok Hadžić nije uspio pokriti Raka koji je preciznim udarcem zabio za smanjenje zaostatka.

Domaći su od prve minute nastavka krenuli po izjednačenje, a blizu su bili već nakon dvije minute igre kada je Gojković spasio gol izbijanjem lopte nakon opasnog centaršut s desne strane. Uzvratili su pak nogometaši Istre 1961 već u sljedećoj minuti kada je Ofosu proigrao Matyazha kojemu je Santini obranio dobar udarac. S druge strane novu je priliku imao Blažević koji je u 57. minuti na drugoj stativi glavom ciljao drugu stranu gola, ali nije bio precizan. Minutu kasnije i Ofosu se izborio za priliku kada je prevario čuvara, ali je pucao u blok.

U 61. minuti priliku za Inter imao je Puljić koji se našao sam na drugoj stativi, ali njegov je udarac obranio Ivušić. Naš vratar ipak nije ništa mogao napraviti u 62. minuti kada su domaći stigli do izjednačenja. Neodlučni Puležani nisu nikako uspijevali izbiti loptu koja je na kraju stigla do Filipovića, a igrač Intera snažnim je udarcem svladao vratara Istre 1961. Grogirani Zeleno-žuti teško su živjeli u tim trenucima, a domaći osnaženi novim golom tražili su potpuni preokret do kojeg su mogli stići u 67. minuti. Prenga je tada spustio glavom loptu za Filipovića koji se okrenuo i pucao, ali je nevjerojatnom intervencijom Ivušić spasio svoj gol. Zaista sjajna obrana našeg vratara.

Zeleno-žuti su došli sebi nakon par minuta velikog pritiska Interovaca te su uspjeli zaprijetiti preko Čuljka koji je u 70. minuti u naletu pucao snažno, ali je Santini uspio skrenuti loptu u korner. U 79. minuti se i Prelčec našao u odličnoj poziciji, ali je njegov udarac bio neprecizan. Isto tako je neprecizan bio Matyazh u 85. minuti kada ga je Grujević savršeno uposlio, ali je Ukrajinac na žalost navijača Istre pucao preko gola.[:]