[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne pred 338 gledatelja na Drosini pretrpjeli težak poraz od posljednje plasiranog Zagreba. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvom poluvremenu kada su Zagrepčani došli do trostrukog vodstva. Gosti su u vodstvo stigli u 13. minuti nakon bizarne greške Vukovića i Tomića koji su slabo izveli slobodan udarac. Kontru je pogotkom završio Šulc. Za 2:0 zabio je Stepčić neobranjivim udarcem iz daljine, a za 3:0 Šulc koji se našao sam na drugo stativi.

Bolja i požrtvovnija igra Zeleno-žutih u nastavku susreta te rani gol Gržana za smanjenje zaostatka dalo je nadu u čudo. Čudo koje se ipak nije dogodilo jer su gosti sva nadanja Puležana ugasili u 76. minuti kada je za konačnih 4:1 zabio Stepčić.[:]