[:hr]Nova sjajna pobjeda pionira Istre 1961 koji su u nedjelju popodne na Drosini svladali momčad Lokomotive. S nova tri boda igrači trenera Banovića zadržali su i potvrdili prvo mjesto na ljestvici s 12 bodova u četiri utakmice.

Veliki korak prema pobjedi naši mladi nogometaši napravili su već do četvrte minute kada je Bilić zabio dva pogotka. Istra 1961 je tijekom većeg djela susreta bila momčad koja je bolje stajala na terenu, sigurno čuvala svoj gol i bila vrlo opasna po golu protivnika. Novi pogodak stigao je u 38. minuti preko Lisice, u 54. minuti zabio i Buić, dok su gosti počasni pogodak postigli u 59. minuti.

Kadeti trenera Bošca pretrpjeli su novi prvenstveni poraz, a ovaj put su bolji bili igrači Lokomotive koji su slavili 1:0. Iako su Zeleno-žuti vrlo dobro stajali na terenu presudio im je pogodak primljen u 44 minuti. Unatoč nekoliko vrlo dobrih prilika i pritisku na suparnička vrata naši kadeti nisu stigli do željenog izjednačenja.

Juniori su pak utakmicu 2. kola igrali u subotu ujutro na igralištu Tivoli na Velom vrhu gdje su ugostili momčad Osijeka. Prvi gol gosti su postigli pred sam kraj prvog poluvremena, dok su pobjedu potvrdili pred sami kraj utakmice. Posljednjih dvadesetak minuta više se igrao vaterpolo nego nogomet, ali je ipak utakmica odrađena do kraja.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Lokomotiva 4:1 (2:0) – FOTOGALERIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 4. kolo. HNL, 3.9.2017., 16:00.
Gledatelja: 80

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Vedran Jelenčić (Kastav) i Luka Pajić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Bilić (1′), 2:0 Bilić (4′), 3:0 Lisica (38′), 4:0 Buić (54′), 4:1 Šimić (59′).
Žuti kartoni: Buić (Istra 1961) Matijević (Lokomotiva)

Istra 1961: Kolić, Bodetić (od 68. Ostović), Perković, Stošić (od 48. Terlević), Knapić, Buić, Tomić, Rakovac (od 58. Trešnjić), Bilić, Lisica, Radović (od 50. Cukon).

Lokomotiva: Blagus (od 50. Prša), Marić, Cvijanović, Vujnović, Smakaj (od 36. Karković), Stojković (od 45. Batistić), Šimić, Išić (od 33. Špeljak), Čuljak, Matijević, Vranješević.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Lokomotiva 0:1 (0:0) – FOTOGALERIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 4. kolo. HNL, 3.9.2017., 17:45.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Marko Linić (Rijeka) i Luka Pajić (Rijeka).
Strijelac: 0:1 Zdunić (44′)
Žuti kartoni: Valek, Bibić, Lanusović (Lokomotiva)

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić, Petrović, Ereiz (od 57. Dujmović), Mardešić (od 67. Velkavrh), Bernobić, Nikl, Golubić, Antanasković (od 75. Hmura), Stanić.

Lokomotiva: Lukić, Palić, Hodak, Menegoni, Zdunić, Dajčer, Dujmović (od 57. Radošević), Široki, Petričević (od 80. Kuzmec), Valek (od 73. Lanusović), Groznica (od 48. Bibić).

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Osijek 0:2 (0:1)

PULA – Igralište Tivoli. 2. kolo. HNL, 2.9.2017., 10:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Marko Balen (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Durdov (45′), 0:2 Durdov (82′).
Žuti kartoni: De. Moravac, Trešnjić (Istra 1961) Šutalo, Šantalab (Osijek)
Crveni karton: Trešnjić 86′ (Istra 1961)

Istra 1961: Orbanić, Magdić (od 62. Blašković), De. Moravac, Miljanić, Matteoni, Radetić, Giljanović (od 51. Urošević), Da. Moravac, Golja (od 62. Leko), Trešnjić, Ramadani.

Osijek: Barešić, Šentalab, Stojanac, Šutalo, Bosak, Stanić, Prenkpalaj, Soldić (od 90. Pedić), Sabolović, Blizanac (od 81. Sušić), Durdov (od 83. Grgić).[:]