[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 u subotu i nedjelju su nastavili sa svojim ligaškim obavezama. Juniori su igrali u subotu u Zagrebu kod Hrvatskog dragovoljca s kojim su remizirali bez golova. Dečki trenera Šumberca su odigrali jednu dobru utakmicu u kojoj su bili bliže pobjedi, ali je izostala kvalitetnija završnica.

– Odigrali smo dva različita poluvremena. U prvom smo izgledali dosta neuvjerljivo i nekonkretno što se završnice tiče, a obje momčadi su imale po dvije prilike. Rekao je trener Šumberac i nastavio. – Drugo poluvrijeme je bilo nešto sasvim drugo i mislim da smo odigrali najbolje poluvrijeme od kad vodim juniore. Apsolutna dominacija i četiri velike šanse koje nismo iskoristili. Sve u svemu zadovoljan sam igrom, ali rezultatom ne jer mislim da smo zaslužili pobjedu. Rekao je Šumberac čiji su juniori u četiri utakmice osvojili sedam bodova i trenutno drže šestu poziciju s istim brojem bodova kao i treći Split, četvrta Rijeka i peta Lokomotiva.

U nedjelju su pak na rasporedu bile utakmice pionira i kadeta koji su na Drosini ugostili svoje vršnjake iz Dinama. Prvi su nastupali sjajni pioniri trenera Lasića koji su odigrali odličnu utakmicu. Dečki su poveli u 27. minuti iz penala, a do kraja utakmice su discipliniranom obranom zaustavili sve napade gostiju koji su na kraju morali priznati poraz. Naši dečki su se tako ovom pobjedom izjednačili na drugom mjestu tablice s Dinamom s 18 osvojenih bodova u sedam ligaških utakmica.

Kadeti su pak pretrpjeli poraz od 2:1. Gosti su bili bolja momčad na terenu do 45. minute i njihovog drugog gola, a od tada su se Zeleno-žuti probudili i krenuli s pritiskom Dinamovog gola. To se tek djelomično isplatilo jer su mladi Zeleno-žuti stigli do smanjenja zaostatka sedam minuta prije kraja utakmice, ali unatoč napadima i pokušajima nisu uspjeli stići do izjednačenja. Igrači trenera Dadića se trenutno nalaze na sedmom mjestu na tablici s 11 osvojenih bodova.

JUNIORI: NK Hrvatski dragovoljac – NK Istra 1961 0:0

ZAGREB – ŠNC Stjepan Spajić. 4. kolo 1. HNL za juniore, 24. rujna 2016., 16:30.
Gledatelja: 50

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Vedran Đurak (Sisak) i Željko Tuđa (Zabok).
Žuti karton: Burić (Istra 1961)

Hrvatski dragovoljac: Geller, Prebeg (od 83. Dedić), Barko (od 46. Gale), Kasabašić, Adžemović, Šalić (od 83. Blažević), Kasumović (od 55. Matešić), Frigan, Čakarić, Goda, Copić (od 52. Hajster).

Istra 1961: Kraljević, Burić, De. Moravac (od 46. Blašković), Urošević, Trešnjić (od 80. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović, Radetić, Bilić, Miljanić, Medić.

PIONIRI: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 1:0 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 7. kola 1. HNL za pionire, 25.9.2016., 15:30.
Gledatelja: 150

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Vedran Jelenčić (Kastav) i Marko Balen (Rijeka).
Strijelac: 1:0 Ladislović (27′-11m)
Žuti karton: Jurčec (Dinamo)

Istra 1961: Dizdar, Parezanović, Rovis, Boucaux, Ladislović, Stanić, Kristaj (od 68. Purak), Kajtazović, Hmura, Bilić (od 70. Žgomba), Lisica.

Dinamo: Čavlina, Mamić, Heteši (od 36. Knežić), Agić, Šuart (od 36. Soldo), Palić (od 36. Brkić), Borovac, Kozina, Gvardiol, Alghoul (od 36. Tomek), Jurčec.

KADETI: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 1:2 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 7. kola 1. HNL za kadete, 25.9.2016., 17:15.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Marko Linić i Marko Balen (oba Rijeka).
Strijelci: 0:1 Marin (38′), 0:2 Krizmanić (45′), 1:2 Golja (73′)
Žuti kartoni:

Istra 1961: Orbanić, Balija (od 41. Šverko), Matković, Giljanović, Bernobić, Petrović, Golja, Golubić (od 41. Antanasković), Nikl (od 62. Stević), Mionić, Miškulin.

Dinamo: Klemenčić, Hrvoj, Župan, Šutalo, Leš, Pavlak (od 64. Ljubić), Ernst, Pršir (od 47. Kapitanović), Šipoš (od 58. Mihaljević), Krizmanić (od 64. Franjić), Marin (od 58. Dejanović).[:]