[:hr]Nakon odličnog ulaska juniora u sezonu u petak popodne na Drosini, u subotu su seriju odličnih rezultata škole nogometa Zeleno-žutih nastavili pioniri i kadeti. Mladi nogometaši Istre 1961 su na svom terenu ugostili svoje vršnjake iz Zadra protiv kojih su osvojili maksimalnih šest bodova.

U obje utakmice su Zeleno-žuti bili bolja momčad na terenu te su obje utakmica završila zasluženim pobjedama mladih nada pulskog nogometa. Pionire je u vodstvo pred kraj prvog poluvremena doveo Bilić, dok je konačnih 2:0 u 63. minuti postavio Kajtazović. Dečki su odigrali jednu dobru utakmicu u kojoj su bili opasniji i konkretniji od vršnjaka iz Zadra, što su na kraju i kapitalizirali s dva gola.

Kadeti su pak još izraženije osvojili tri boda uz visoku pobjedu od 4:0. Zeleno-žute je u 19. minuti u vodstvo doveo Golja, a na odmor se išlo s minimalnom prednošću Zeleno-žutih. U nastavku susreta su dečki trenera Dadića odličnom igrom zatvorili puteve prema svom golu, a s druge strane vrlo efikasnim napadom brzo riješili pitanje pobjednika. Za povećanje vodstva je u 52. minuti zabio Matošević na lijepu asistenciju Giljanovića. Treći gol Istre djelo je Tonija Balije koji je zaista krasnim volejem matirao čuvara mreže gostiju, dok je za konačnih 4:0 zabio Nikl.

Dvije odlične utakmica i šest važnih bodova. Bravo dečki!

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Zadar 2:0 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 3. kolo 1. HNL za pionire, 27.8.2016., 16:30.
Gledatelja: 100

Sudac: Daniel Starčević (Pula). Pomoćnici: Igor Rajko (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 1:0 Bilić (32′), 2:0 Kajtazović (63′)
Žuti karton: Hmura (Istra 1961)

Istra 1961: Dizdar, Parezanović, Rovis (od 69. Stojanović), Boucaux, Ladislović, Stanić, Žgomba (od 36. Kristaj), Kajtazović, Hmura, Bilić, Lisica (od 69. Poldrugovac).

Zadar: Matasović, Delija (od 55. Lisica), Gašpar (od 33. Gambiraža), R. Šarić, J. Šarić, Djeveljekaj (od 55. Surać), Strenja, Šestan, Bačić (od 69. Režan), Labus, Dokoza (od 20. Josić-Jurjević).

KADETI: NK Istra 1961 – NK Zadar 4:0 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 3. kolo 1. HNL za kadete, 27.8.2016., 18:15.

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Daniel Starčević (Pula) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 1:0 Golja (19′), 2:0 Matošević (52′), 3:0 Balija (63′), 4:0 Nikl (80′)
Žuti karton: Ćelić (Zadar)

Istra 1961: Orbanić, Balija, Matković (od 79. Mardešić), Giljanović, Bernobić, Leko, Golja, Golubić (od 55. Antanasković), Matošević (od 67. Petrović), Mionić (od 55. Nikl), Miškulin (od 78. Rosić).

Zadar: Demo, Mitrović, E. Kulaš, Gudelj, Stojanov (od 68. Glavan), Kalac, Bukvić (od 55. Brkić), D. Kulaš, Bugarija (od 48. Bobić), Stojčević, Katuša (od 48. Ćelić).[:us]PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Zadar 2:0 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

Zadar: Demo, Mitrović, E. Kulaš, Gudelj, Stojanov (od 68. Glavan), Kalac, Bukvić (od 55. Brkić), D. Kulaš, Bugarija (od 48. Bobić), Stojčević, Katuša (od 48. Ćelić).[:]