[:hr]Krasna večer na Drosini! Zeleno-žuti su pred 4000 gledatelja u sjajnoj atmosferi na pulskoj bombonijeri svladali Hajduk s visokih 4:1. U uzbudljivoj i sadržajnoj utakmici su nogometaši Istre 1961 iskoristili veći broj svoji prilika i u potpunosti zasluženo slavili pred domaćim navijačima. Trener Pamić ponovno nije mogao računati na Vukovića, a u zadnji čas je zbog žuljeva iz momčadi ispao Zlomislić.

Utakmicu je otvorio Heister ranim pogotkom. Igrala se deseta minuta kada je Grković uputio snažan udarac iz daljine, loptu je na trenutak odbio Kalinić do Nikolića, a zatim i do Heistera koji je iz blizine zabio za veliko veselje na tribinama. Zeleno-žuti su Hajdukovcima prepustili sredinu terena, posjed lopte i inicijativu koju gostujući nogometaši nisu znali iskoristiti. Pucali su gosti većinom iz daljine, a dosta opasni udarci bili su oni Juranovića i Sušića. Srećom po Zeleno-žute, bez preciznosti. Točno pola sata nakon prvog gola nogometaši Istre su povećali vodstvo. Tomić je ubacio s lijeve stran,e Kalinić se sudario sa stativom te mu je ispala lopta na koju je prvi stigao Repić i zabio za 2:0.

Nastavak susreta nije mogao bolje početi za Istru 1961. Tudor je u 50. minuti u svom kaznenom prostoru faulirao Heistera, a precizan je s bijele točke bio Tomić. Gostima je u 63. minuti nadu u povratak u igru dao Kiš golom nakon odbijanca, ali je samo minutu kasnije Istra opet povisila vodstvo. Pavlović je ubacio s desne strane, a prvi na loptu je stigao raspoloženi Heister koji je zabio svoj drugi, Istrin četvrti gol.

Pokušali su Hajdukovci golom se opet vratiti u igru, ali im to nije pošlo za nogom.

Čestitke dečkima na zaista odličnoj partiji protiv Splićana.

Dio zarade od ulaznica NK Istra 1961 poklonit će pulskom Centru za Down sindrom.[:]