[:hr]Nogometaši Istre 1961 su se unatoč svim nagomilanim problemima u Vinkovcima pokazali u zaista sjajnom svijetlu i uz ubojito realizaciju ostvariti svoju prvu gostujuću pobjedu. Već do 22. minute je bilo 3:0, a pogotke su zabili Ofosu, Gotal i Kitanovski. U prvim minutama nastavka susreta su Zeleno-žuti povećali vodstvo iz penala kojeg je realizirao Gotal, dok je za domaće počasni pogodak postigao Kordić.

Utakmica nije mogla bolje početi za Zeleno-žute koji su već u petoj minuti stigli do vodstva. Puclin je dobrom loptom izbacio Gotala koji je izbjegao zaleđe i savršeno proigrao Ofosua koji je sam ispred vratara neobranjivo pogodio za rano vodstvo Zeleno-žutih. Susret se nastavio u visokom ritmu i s puno prilika i polu prilika, a prvu konkretniju za domaćine imao je Štrkalj koji je bio pre kretak na ubačaj Galića.

Nakon dvije potencijalno opasne situacije pred golom Cibalije u režiji Ofosua i Kitanovskog domaćini su uzvratili dvjema prilikama u kojima nisu najbolje reagirali Dabro i Galić. Kako igrači Cibalije nisu kaznili promašene prilike Zeleno-žutih, kaznili su Puležani svoje protivnike koji su u nastavku akcije i neiskorištene prilike Galića stigli do drugog gola. Kitanovski se tako našao u dobroj poziciji te je preciznom loptom pronašao Gotala koji je glavom zabio za 2:0.

Sjajna igra Istre i nevjerojatna efikasnost nastavila se i u idućim minutama, a novi gol postigao je Kitanovski. Igrala se 22. minuta kada je Čuljak preciznom loptom s lijeve strane pronašao Kitanovskog koji je iz voleja preciznim udarcem svladao domaćeg vratara. Krasan gol.

Nakon trećeg pogotka Zeleno-žutih situacija na terenu se pomalo smirila pa se u idućih desetak minuta nije događalo ništa značajnije. Ipak, domaći su se uspjeli probuditi i u nekoliko minuta imali dva neloša pokušaja. U 34. minuti je tako Plum iz slobodnog udarca pucao ravno u Ivušića koji je dvije minute kasnije obranio puno opasniji udarac Štrklja. Do prilike je stiglo nakon nepotrebnog kompliciranja zadnje linije Zeleno-žutih i greške Bertoše kojemu je lopta poskočila preko noge pa se Štrkalj našao u odličnoj situaciji, ali je Ivušić uspio obraniti.

Do kraja poluvremena je Istra 1961 mogla doći do svog četvrtog pogotka. Igrala se 42. minuta kada je Kitanovski povukao lijepu kontru i sjurio sam na golmana, a iako je imao Gotala samog na drugoj strani, Tome je odlučio sam završiti akciju koju nije uspio iskoristiti.

Drugi dio susreta započeo je isto kao i prvi, odlično za Istru 1961 koja je ubrzo povisila na 4:0. Igrala se 49. minuti kada je Ikić dugo povlačio Ofosua za dres koji je na kraju pao u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan je bio Sandro Gotal koji je zabio svoj drugi gol na utakmici. Rezultat se još jednom promijenio samo dvije minute kasnije, ali ovaj put na stranu Cibalije. Lopta je stigla do Miličevića koji ju je glavom spustio za natrčalog Kordića koji je iz blizine smanjio na 1:4.

Povećanje vodstva i visoko vodstvo od 4:1 dalo je Zeleno-žutima nešto prostora za smanjiti pritisak na domaćina i brzinu igre pa se stoga i sam ritam igre. Igrači Cibalije su stoga preuzeli inicijativu i krenuli u traženju svog drugog pogotka. Prvo je probao Štrkalj koji je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru, a nakon brzog okreta zapucao na gol. Ivušić je međutim odličnom reakcijom i spasio svoja vrata. Opasni napadača Vinkovčana novu je situaciju imao u 74. minuti kada je glavom loptu poslao malo pored gola. Samo dvije minute kasnije domaći su ponovno uspjeli zaprijetiti Zeleno-žutima koji su se definitivno pre više opustili, ali je srećom udarac Pervana s ruba kaznenog prostora bio neprecizan.

Zeleno-žuti su se pak nakon dugo vremena okuražili i napokon zaprijetili kada je Vojnović navukao nekoliko igrača na sebe i preciznom loptom poslao Grujevića samog na vratara Cibalije, ali je Rubić ipak uspio izbiti loptu s noge našeg igrača. Do kraja susreta je na žalost Puclin uspio zaraditi svoj drugi žuti karton, a Halilović promašiti sjajnu priliku koju mu je izradio Vojnović.[:]