[:hr]Zanimljivu i sadržajnu utakmicu su u utorak popodne u Pazinu odigrali nogometaši Istre 1961 koji su remizirali protiv domaćina Pazinke. Trener Raić-Sudar na teren je poslao igrače s manjom minutažom i juniore, a sve kako bi dečki ostali u ritmu utakmica. Susret s Pazinkom je odigrao i stoper Marko Perković koji je stigao na probu. Radi se o igraču koji je prošlu polusezonu igrao u Splitu.

Iako su nogometaši Istre 1961 od prve minute preuzeli kontrolu nad igrom, Pazinjani su već u ranoj fazi utakmice stigli do dvostrukog vodstva. Prvo je Bojan Gjurchinoski u sedmoj minuti s 20 metara pucao precizno i neobranjivo pogodio za 1:0, a isti je igrač samo četiri minute kasnije iskoristio sretni odbijanac i još jednom svladao nemoćnog Ćorića. Domaći su do kraja poluvremena imali još dvije opasne situacije ispred Ćorića koje ipak nisu uspjeli konkretizirati.

S druge strane Zeleno-žuti su gotovo stalno napadali domaći gol, ali mnogobrojni udarci nisu bili precizni. Najopasnije pokušaje imali su Kokorović u 27. minuti kada mu je vratar obranio udarac te Burić koji je u 30. minuti glavom iz dobre pozicije pucao preko gola. Ipak, Puležani su uspjeli stići do gola i smanjiti zaostatak. Igrala se 32. minuta kada je Kokorović ubacio iz kornera, a na drugoj stativi se našao Perković i glavom pogodio za 2:1.

Nogometaši Istre 1961 lako su mogli doći do izjednačenja i potpunog preokreta u posljednjih pet minuta prvog poluvremena kada su u samo četiri minute stvorili čak četiri stopostotne prilike. Prvo je u 40. minuti Jelavić nakon odbijanca pogodio stativu. Isti je igrač minutu kasnije izbio sam ispred vratara i svladao ga, ali je lopta opet odsjela na stativi. U 42. minuti je pak Grujević izbio sam ispred vratarom Pazinke koji mu je obranio udarac, a iz kornera koji je uslijedio Hadžić je pucao glavom i pogodio gredu.

U nastavku susreta nešto slabiji ritam igre, ali i dalje uz dominaciju pulske momčadi. Međutim, Zeleno-žuti nisu uspijevali konkretizirati bolju igru, već su mnogobrojni napadi većinom završavali na dvadesetak metara od gola Pazinke.

Prvi je u nastavku susreta priliku imao Okechukwu čiji je udarac obranio vratar domaćih. Par minuta kasnije Ivetac se našao u prilici, ali je Ćorić odlično reagirao. Nakon nekoliko nepreciznih pokušaja iz daljine, za Istru 1961 konkretnije je zaprijetio junior Giljanović koji je u 67. minuti nakon solo prodora ciljao pod gredu, ali je vratar domaćih odličnom intervencijom spasio svoj gol. Ipak, iz kornera koji je uslijedio stiglo je izjednačenje kada je ubacio Grujević, a Perković se opet našao na pravom mjestu i glavom zabio svoj drugi gol. Do kraja susreta su pokušavali još Burić, Grujević i Jelavić, ali bez učinka, a najbliži golu od trojice je bio Jelavić koji je po treći put na utakmici pogodio stativu. Posljednja prilika na susretu pripala je Pazinci kada je De Rossijev udarac sjajno obranio Ćorić.

NK Pazinka-Pazin – NK Istra 1961 2:2 (2:1)

PAZIN – Gradski stadion. Prijateljska utakmica, 1.8.2017., 18:30.
Gledatelja: 100

Sudac: Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Biljuh (Marčana)
Strijelci: 1:0 B. Gjurchinoski (7′), 2:0 B. Gjurchinoski (11′), 2:1 Perković (32′)

Pazinka-Pazin: Denić, Rabar, Ružić, Batel, Pinčan, Zgrablić, Matika, B. Gjurchinoski, Krajcar, Vale, Ivetac. Još su igrali: Turčinović, De Rossi, A. Gjurchinoski, Ivetić, Erik.

Istra 1961: Ćorić, Grujević, Perković, Hadžić, Radetić (od 46. De. Moravac), Kokorović (od 54. Giljanović), Urošević, Burić, Glover (od 46. Okechukwu), Maružin, Jelavić.[:]