[:hr]Odlična trening utakmica za Zeleno-žute u srijedu popodne u Štinjanu. Dečki su na igralištu Fortin ugostili novog i jedinog istarskog nogometnog drugoligaša, momčad Novigrada koja se trenutno priprema za novu sezonu. Zeleno-žute je s klupe vodio privremeni trener Alen Šušnić koji je na raspolaganju imao igrače s manjom minutažom, juniori i nekolicinu igrača koji su stigli na probu. Šarolika postava pulskog prvoligaša zasigurno nije mogla garantirati lijepu igru i uigrane akcije, ali su zato dečki pokazali veliku borbenost za svaku loptu.

Istru je u ranoj fazi utakmice u vodstvo doveo Nikola Prelčec koji je zabio u 10. minuti na ubačaj Varele. Dugo su Zeleno-žuti držali minimalnu prednost, sve do 59. minute kada je za Novigrad zabio Batelić. Gosti su bili nešto bliži pobjedi, ali nepreciznost i odlične reakcije Iveše spriječile su ih da dođu do preokreta rezultata. S druge strane su Puležani napravili nekoliko prilika, najbolju preko Burića za 2:0, ali mladi krilni igrač Istre nije iskoristio matnu situaciju pred Beblekom.

Priliku da pokažu svoje znanje dobili su juniori Iveša, Marić, Miljanić i Bilić koji su odradili vrlo dobru utakmicu. Na probu su pak stigli veznjak Đorđe Vidić i napadač Sreten Atanacković, a 45 minuta je dobio i poznato lice u pulskoj svlačionici, Vodnjanac Stiven Rivić.

Marinčić na posudbu u Jadran

Petar Marinčić, mladi veznjak Istre 1961, vratio se u Pulu kako bi dogovorio novu posudbu. Ovaj put ipak neće u Vukovar, gdje je proveo prošlu sezonu, već će pojačati redove porečkog trećeligaša Jadrana.

ŠTINJAN – Igralište Fortin. Prijateljska utakmica, 20. srpnja 2016., 18:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Starčević (Štinjan) i Bezelj (Pula)
Strijelci: 1:0 Prelčec (10′), 1:1 Batelić (59′)

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Ivušić (od 29. Brkić), Kelmendi, Medić, Gojković, Hadžić (od 29. P. Iveša), Marić, Barišić, Gržan, Prelčec, Bouhna (od 29. Burić), Varela.

2. poluvrijeme: Brkić (od 70. V. Iveša), P. Iveša (od 60. Marinčić), Kelmendi, Bilić, Miljanić, Trojak, Vidić, Medić, Burić (od 60. Jokić), Rivić, Atanacković.

Novigrad: Beblek, Grujević, L. Čakarun, Valenta, Vrdoljak, Pilj, Muminović, Glavaš, Žabec, Bjelanović i Caput. Još su igrali: Boglić, Jozanović, Dadić, Aleksić, Stojak, Jakalj, Batelić, Bičanić, M. Čakarun, Askerov.[:us]ŠTINJAN – Playground Fortin. Friendly match, 7/20/ 2016, 18:00.

Referee: Mateo Čalić (Marčana). Additional referees: Starčević (Štinjan) i Bezelj (Pula)
Scorers: 1:0 Prelčec (10′), 1:1 Batelić (59′)

Istra 1961:

1st halftime : Ivušić (from 29. Brkić), Kelmendi, Medić, Gojković, Hadžić (from 29. P. Iveša), Marić, Barišić, Gržan, Prelčec, Bouhna (from 29. Burić), Varela.

2ne halftime: Brkić (from 70. V. Iveša), P. Iveša (from 60. Marinčić), Kelmendi, Bilić, Miljanić, Trojak, Vidić, Medić, Burić (from 60. Jokić), Rivić, Atanacković.

Novigrad: Beblek, Grujević, L. Čakarun, Valenta, Vrdoljak, Pilj, Muminović, Glavaš, Žabec, Bjelanović i Caput. Also played: Boglić, Jozanović, Dadić, Aleksić, Stojak, Jakalj, Batelić, Bičanić, M. Čakarun, Askerov.[:]