[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su u nedjelju popodne u sklopu 23. kola 1. HNL ugostili svoje vršnjake iz Splita. U dvije utakmice su naši dečki osvojili četiri boda, jedan pionira koji su remizirali 2:2, a tri kadeta koji su slavili s 2:1.

Na žalost, lijepe rezultate je zasijenila teška ozljeda pionira Dine Kajtazovića. Pred sami kraj utakmice Dinu je u duelu s protivnikom iskočilo koljeno zbog čega je morala intervenirati i hitna pomoć. Dino je već sinoć operiran u pulskoj općoj bolnici, a prema riječima doktora Močenića i fizioterapeuta Rnjaka nisu nastradali ligamenti i nije došlo do puknuća u koljenu, a operacija je prošla dobro. Dinu želimo brz oporavak.

Što se samih utakmica tiče, pioniri su odigrali 2:2. Fizički jači Splićani stigli su u vodstvo u 20. minuti utakmice, ali su naši klinci sredinom drugog poluvremena u pet minuta stigli do preokreta preko Bilića i Hmure. Splićani su međutim brzo izjednačili i tako osvojili jedan bod.

Kadeti su pak nakon lijepe pobjede nad Dinamom u prošlom kolu osvojili novi trobod. Protiv Splita su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su, pogotovo u prvom poluvremenu, nadigrali protivnika i stvorili puno odličnih prilika od kojih je jednu realizirao Antanasković. U nastavku susreta su se odnosi snaga na terenu izjednačili, ali su naši dečki ipak uspjeli stići do povećanja vodstva kada je Nikl izborio penal, a Giljanović ga realizirao. Pred sami kraj utakmice su nogometaši Splita smanjili zaostatak, ali ipak nisu uspjeli ugroziti zasluženu pobjedu Zeleno-žutih.

PIONIRI: NK Istra 1961 – RNK Split 2:2 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 23. kolo 1. HNL, 2.4.2017., 15:00.
Gledatelja: 70

Sudac: Daniel Starčević (Pula) Pomoćnici: Marin Vidulin (Kanfanar) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 0:1 Bratim (20′), 1:1 Bilić (47′), 2:1 Hmura (52′), 2:2 Protega (54′).

Istra 1961: Dizdar, Purak (od 49. Valić), Rovis (od 67. Marjanović), Boucaux, Ladislović, Stanić, Kristaj (od 70. Nerovčić), Kajtazović (od 67. Poldrugovac), Hmura, Bilić, Lisica.

Split: Brdar, Čović, Škare, Buljan, Romac, Vladušić, Botić, Biuk (od 59. Damić), Domančić, Protega (od 56. Glavović), Bratim (od 50. Zec).

KADETI: NK Istra 1961 – RNK Split 2:1 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 23. kolo 1. HNL, 2.4.2017., 16:45.
Gledatelja: 80

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) Pomoćnici: Daniel Starčević (Pula) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Antanasković (11′), 2:0 Giljanović (65′-11m), 2:1 Durdov (76′)
Žuti karton: Lovrić (Split)

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković, Leko, Bernobić (od 77. Gračić), Golja, Giljanović, Nikl (od 74. Rosić), Mionić (od 63. Miškulin), Antanasković (od 70. Mardešić), Petrović (od 53. Golubić).

Split: Rončević, Džaja, Kukoč, Barišić, Krivić (od 70. Dropuljić), Ledušić (od 65. Erceg), Lovrić (od 57. Glavaš), Durdov, Delić, Barać, Vojnović.[:us]Our pioneer and cadet teams hosted Split on Sunday afternoon at Drosina stadium. Our pioneer team played a good game against physically stronger opponents, and tied 2:2. Split took the lead in the 1st half, but our players altered the course of the game in their favor with two goals in five minutes from Bilić and Hmura. Unfortunately for our team, Split managed to score again and take home one point.

Our cadets outplayed their opponents in the first half creating a lot of goal opportunities, however they only managed to convert on one of those opportunities with a goal from Antanasković. In the second half, Split managed to keep the game close, but still the Green and yellows scored for a 2:0 lead from a penalty kick. Our players conceded a goal five minutes before the end of the game, but held on to the win.

Unfortunately, the positive results of our pioneers and cadets were overshadowed by a serious knee injury to Dino Kajtazović, one of our pioneers. Dino’s knee twisted in a tackle, and he was driven by an ambulance to have surgery. Our club’s doctor, Močenić, and physiotherapist, Rnjak, said that the surgery went well and that nothing is broken in his knee. We wish him a speedy recovery.

PIONEERS: NK Istra 1961 – RNK Split 2:2 (0:1)

PULA – Drosina. 23rd round 1. HNL, 4/2/2017., 3 PM.
Spectators: 70

Referee: Daniel Starčević (Pula) Assistants: Marin Vidulin (Kanfanar) i Diego Biljuh (Marčana).
Scorers: 0:1 Bratim (20′), 1:1 Bilić (47′), 2:1 Hmura (52′), 2:2 Protega (54′).

Istra 1961: Dizdar, Purak (from 49. Valić), Rovis (from 67. Marjanović), Boucaux, Ladislović, Stanić, Kristaj (from 70. Nerovčić), Kajtazović (from 67. Poldrugovac), Hmura, Bilić, Lisica.

Split: Brdar, Čović, Škare, Buljan, Romac, Vladušić, Botić, Biuk (from 59. Damić), Domančić, Protega (from 56. Glavović), Bratim (from 50. Zec).

CADETS: NK Istra 1961 – RNK Split 2:1 (1:0)

PULA – PDrosina. 23rd round 1. HNL, 4/2/2017., 4:45 PM.
Spectators: 80

Referee: Marin Vidulin (Kanfanar) Assistants: Daniel Starčević (Pula) i Diego Biljuh (Marčana).
Scorers: 1:0 Antanasković (11′), 2:0 Giljanović (65′-11m), 2:1 Durdov (76′)
Yellow card: Lovrić (Split)

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković, Leko, Bernobić (from 77. Gračić), Golja, Giljanović, Nikl (from 74. Rosić), Mionić (from 63. Miškulin), Antanasković (from 70. Mardešić), Petrović (from 53. Golubić).

Split: Rončević, Džaja, Kukoč, Barišić, Krivić (from 70. Dropuljić), Ledušić (from 65. Erceg), Lovrić (from 57. Glavaš), Durdov, Delić, Barać, Vojnović.[:]