[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su drugi dio sezone otvorili osvojenim bodom. Dečki su na pomoćnom igralištu na Drosini ugostili svoje vršnjake iz Sesveta s kojima su odigrali 1:1.

Bila je to još jedna utakmica u kojoj su naši juniori zaslužili puno više od remija, a iako su bili bolja momčad na terenu na kraju ih to nije nagradilo te su morali s protivnicima podijeliti bodove.

Zeleno-žuti su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su stvorili niz odličnih prilika koje ipak nisu uspjeli iskoristiti. Gosti su pak rijetko prilazili golu Kraljevića, a “ni krivi, ni dužni” su stigli do vodstva. Igrala se 41. minuta kada je Grabić iz kornera ubacio pred gol Istre gdje je Kraljević istrčao, ali ga je lopta uz pomoć vjetra iznenadila i ušla u gol.

U nastavku susreta, a pogotovo od izjednačenja Istre 1961 koje je stiglo u 52. minuti kada je Burić zabio s bijele točke, momčadi su većinom bile izjednačene. Imala je Istra nekoliko dobrih situacija pred golom Sesveta, ali su i gosti uspjeli stvoriti nekoliko dobrih prilika kada je Kraljević dobrim intervencijama spašavao svoj gol.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:1 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 13. kola 1. HNL za juniore, 4.3.2017., 13:30.
Gledatelja: 80

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Luka Pajić (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Grabić (41′), 1:1 Burić (52′-11m).
Žuti karton: Pekčec (Sesvete)

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić, Urošević, Trešnjić (od 82. Iveša), Matteoni, Ljubanović, Radetić, Burić (od 88. Blašković), Da. Moravac (od 70. Ramadani).

Sesvete: Sušak, Pekčec, Grabić, Terle, Kirovski (od 64. Zagorec), Goić (od 68. Kahrimanović), Drmić, Drčić (od 86. Čuk), Novokmet, Bešlić (od 88. Ivančić), Vidaković.[:us]JUNIORS: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:1 (0:1)

PULA – Drosina. 13th round 1. HNL, 3/4/2017, 1:30 PM.
Spectators: 80

Referee: Marko Linić (Rijeka). Assistants: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Luka Pajić (Rijeka).
Scorers: 0:1 Grabić (41′), 1:1 Burić (52′-11m).
Yellow cards: Pekčec (Sesvete)

Sesvete: Sušak, Pekčec, Grabić, Terle, Kirovski (od 64. Zagorec), Goić (od 68. Kahrimanović), Drmić, Drčić (od 86. Čuk), Novokmet, Bešlić (od 88. Ivančić), Vidaković.[:]