[:hr]Nogometaši Istre 1961 su vrlo dobrom utakmicom otvorili slovenski dio priprema! U srijedu popodne u Brunšviku, mjestu u blizini Maribora, Zeleno-žuti su odigrali utakmicu protiv jakog ruskog prvoligaša Anzhija s kojim su remizirali 1:1. Rusi su u vodstvo stigli pred kraj prvog poluvremena preko Dibirgadzhieva koji je zabio iz prekida, ali je vodstvo Anzhija golom u 81. minuti poništio Gavrić.

Trener Raić-Sudar od prve minute je poslao najjače raspoložive snage koje je postavio u formaciju 5-4-1. Iako su Rusi nešto bolje ušli u susret i u 10. minuti pogodili stativu nakon udarca Katsaeva, Zeleno-žuti su ubrzo preuzeli kontrolu nad igrom i počeli prijetiti ruskom vrataru. Prvi je za Istru uspio zaprijetiti Gržan koji je iz vrlo dobre pozicije pucao u blok, a u isto tako dobroj poziciji se našao Puclin u 26. minuti kada je loptu poslao pored gola.

Pritisak Istre nije jenjavao te su naši dečki dobrih 20 minuta u potpunosti izdominirali protivnika kojemu nisu dali niti blizu Ivušiću. U jeku dominacije Gržan je imao najbolju priliku na utakmici kada ga je Burić odlično proigrao, ali Šime nije iskoristio sjajnu priliku te je loptu, sam ispred vratara, poslao pored gola. U narednim minutama su pokušavali i Prelčec i Gojković, ali su udarci bili neprecizni.

I kada se samo čekao gol Istre, stigla je kazna za neiskorištene prilike. Igrala se 42. minuta kada je iz slobodnog udarca ubacio Lipartiya za najvišeg Dibirgadzhieva koji je glavom loptu poslao iza leđa Ivušića. Do kraja poluvremena bilježimo još dvije prilike, po jednu na svakoj strani, ali bez učinka.

U nastavku susreta puno siromašniji nogomet. Kod obje ekipe se jasno vidio umor pa je stoga i tempo igre ponešto opao. Trener Raić-Sudar je u ipak 68. minuti u igru poslao osam igrača, mahom mlađih dečki koji su se vrlo dobro suprotstavili protivniku i unijeli novu živost i ritam. Nagrada za silan trud i bolju igru napokon je stigla u 81. minuti kada su Puležani izjednačili. Halilović je snažno pucao na odbijenu loptu, a Gavrić se našao na pravom mjestu i spretno skrenuo loptu u gol. U idućih par minuta udarcima glavom prijetili su Maružin i Kitanovski, ali nisu iskoristili dobre pozicije za preokret. Vrlo dobra predstava naših nogometaša. Bravo!

NK Istra 1961 – FC Anzhi 1:1 (0:1)

BRUNŠVIK – Športni park Brunšvik. Prijateljska utakmica, 28. lipnja 2017. 18:00.