[:hr]Još jednu dobru utakmicu su na Pohorju odradili nogometaši Istre 1961 koji su u petak popodne u zanimljivoj utakmici remizirali s rumunjskim prvoligašem Clujom. Poveli su Rumunju 2:0, ali su naši požrtvovni i hrabri mladići stigli do izjednačenja preko Halilovića i Maružina. Priliku je dobio Dejan Maskimović koji je na terenu na poziciji prednje veznog proveo 65. minuta.

Trener Raić-Sudar na teren je poslao šaroliku postavu sačinjenu većim djelom od mlađih dečki koji se pokušavaju izboriti za mjesto u momčadi. Zbog nakupljenog umora trener nije htio riskirati s iskusnijim igračima koji su tijekom ovih priprema skupili određenu minutažu, već ih je odlučio odmoriti i uvesti u igru u kasnijoj fazi utakmice.

Iako je momčad Cluja od prve minute prema riječima njihovog trenera Dana Petrescua igrala u nominalno najjačem sastavu, naši mladići pokazali su zaista veliko srce te su se hrabro suprotstavili protivniku. Igrala se vrlo borbena utakmica u kojoj su Rumunji imali veći posjed lopte, ali ipak nisu uspijevali tako lako do gola Ćorića. Ipak, nakon greške u obrani Zeleno-žutih Rumunju su stigli u vodstvo. Igrala se 15. minuta kada je Omrani iz drugog pokušaja iz blizine poslao loptu iza leđa Ćorića. Samo minutu kasnije Paun je imao priliku za povećanje vodstva koju srećom po Zeleno-žute nije iskoristio.

Nogometaši Istre su se nakon dvadesetak minuta igre ohrabrili te su sve više imali loptu u svojim nogama. Epilog takvog stanja na terenu bila je i prva prilika za Istru 1961 kada je Kitanovski glavom pucao iznad gola. Rumunji su nedugo zatim pomalo sretno povećali vodstvo, iz penala u 24. minuti nakon slučajnog igranja rukom Uroševića u svom kaznenom prostoru. Drugi primljeni gol nije obeshrabrio naše dečke koji su ubrzo smanjili zaostatak preko Halilovića u 27. minuti. Kitanovski se dobro izborio za prostor na lijevoj strani i ubacio za Badrova, lopta se odbila do Halilovića koji je natrčao i zabio za 2:1.

Do kraja poluvremena su igrači Cluja bili ti koji su imali veći posjed, a u nekoliko navrata su opasno prijetili Ćoriću. U 34. minuti je požrtvovnost Hadžića i uklizavanje u posljednji trenutak spasilo našeg vratara, dok je u 41. i 44. minuti pomogla nepreciznost suparnika.

U drugom poluvremenu su momčadi do ulaska naših starijih igrača bile izjednačene, bez izrazitih prilika na obje strane, ali sve do gola Maružina za izjednačenje. Veći dio posla je odradio Kitanovski i krasnim slalomom izbio pred golmanom koji mu je obranio udarac, ali je Maružin iskoristio dobru situaciju i zabio za izjednačenje. Protivnici us odmah uzvratili stopostotnom prilikom, ali je udarac Pauna s nekoliko metara Ćorić obranio sjajnim refleksom.

Trener Raić-Sudar u 65. minuti u igru uveo udarnu postavu koja je zagospodarila terenom i kontrolirala igru, ali nije uspjela opasnije zaprijetiti protivnicima. Još jedna dobra utakmica Istre 1961 na slovenskom djelu priprema.

NK Istra 1961 – CFR Cluj 2:2 (1:2)

LIMBUŠ – Športni park Limbuš. Prijateljska utakmica, 30. lipnja 2017., 18:00.
Gledatelja: 30

Sudac: Tkalčić. Pomoćnici: Ogrin i Vrabič (svi Maribor).
Strijelci: 0:1 Omrani (15′), 0:2 Bokila (24′-11m), 1:2 Halilović (27′), 2:2 Maružin (55′)

Istra 1961: Ćorić, Grujević, Hadžić, Gavrić, Kitanovski, Urošević, Halilović, Marić (od 46. Bruić), Maksimović, Badrov, Maružin. Od 65. minute: Miloš, Prelčec, Gojković, Gržan, Matteoni, Radetić, Paracki, Bertoša, Mitrevski, Puclin.

Cluj: Minca, C. Manea, Luchin, Horj, Camora, Deac, Hoban, A. Mureșan, Păun, Omrani, Bokila. Još su igrali: Peteleu, Hamer, Urko Vera, Vinitius, Pelayo, Nascimento, Rus, Balic, Vlad.[:]