[:hr]– Nisam zadovoljan našim ulaskom u susret i mislim da smo upravo u prvom poluvremenu izgubili utakmicu. Rekao je trener Istre 1961 Darko Raić-Sudar nakon trećeg ovosezonskog poraza njegove momčadi. Zeleno-žuti u petak navečer nisu pokazali igru na očekivanoj razini pa su na kraju morali priznati poraz. – U veznoj liniji smo stajali pre daleko od igrača, a tako se ne može igrati protiv Lokomotive. To nam je bio glavni problem, jednostavno nismo uspjeli uspostaviti igru. Lokomotiva je dominirala i pre lako dolazila do situacije za gol, a na 2:0 se jako teško bilo vratiti. Kaže Raić-Sudar koji je ipak istaknuo kako je nešto zadovoljniji drugim poluvremenom. – U drugom djelu smo pokazali malo više energije i kvalitete prema naprijed, ali nije bilo dovoljno za izbjeći poraz. Međutim, prvo poluvrijeme je bilo toliko slabo da nismo mogli očekivati ništa bolje od ovoga.

Kako je trener već istaknuo, njegova je momčad utakmicu izgubila u veznoj liniji gdje je muku mučila s rastrčanim protivnicima. – Oni imaju kvalitetne vezne igrače i ako im se dozvoli da igraju bilo koja ekipa će imati problema, ne samo mi. Već sam ranije rekao da mi najviše problema imamo u veznoj liniji. Kokorović je došao, ali još nije spreman igrati svih 90 minuta. Od sljedećeg tjedna u puni trenažni proces ulazi Ofosu, ali je i kod njega pitanje koliko je fizički spreman. Bude li spreman počet će utakmicu, ali kako god be trebao biti u kadru.[:]