[:hr]Detalje utakmice pogledajte OVDJE.

Bila je to utakmica prvijenaca i prvih nastupa. Naime, svoje prve prvoligaške minute u dresu Istre su odigrali Vuković i Pamić, prvijence su zabili Bouhna i Svraka, dok je svoju premijeru na klupi Istre kao trener imao Robert Rubčić. I premijera je bila uspješna! Otvorenom i napadačkom igrom su Zeleno-žuti došli do važnog slavlja protiv momčadi Osijeka. Iako su gosti poveli u 58. minuti, igrači Istre su pokazali karakter i konkretnijom i boljom igrom stigli do preokreta vrijednog tri boda.

Prema trenerovim najavama, momčad je postavio ofenzivno i tako igrao cijelu utakmicu. Uz otvorenu igru i puno trke Zeleno-žuti su tijekom cijelog susreta bili ti koji su uz inicijativu i terensku nadmoć prijetili protivniku. Iako su Osječani imali prvu priliku na utakmici preko Šarića, Puležani su ti koji su u uvodnom djelu utakmice stvorili niz odličnih prilika. U 8. minuti je Kasalica mogao bolje reagirati kod upošljavanja Nikolića, a u 11. Zlomislić kod udarca glavom iz matne situacije.

Gosti su uzvratili opasnim udarcem Grgića u 16. minuti, ali su opet Zeleno-žuti stvorili odličnu priliku pred golom protivnika. Žižić se našao usamljen i u odličnoj pozicija da glavom zabije za vodstvo, ali je loptu ipak poslao preko gola. Slično kao i Zlomislić u 26. minuti kada je s ruba kaznenog prostora promašio okvir gola. Smirila se tada utakmica te su napadi Istre 1961 postali nešto rjeđi. Unatoč tome, Zeleno-žuti su koncentriranom igrom u zadnjoj linije zatvarali i sprječavali protivnika da se približi Iveši. Uspjelo im je to tek u smiraju prvog poluvremena kada je Grgiću Iveša odlično ušao u šut.

Nastavak susreta je zbog sve lošijeg terena donio manje igre atraktivne igre, ali puno pogodaka. Seriju golova, na žalost domaćih navijača, započeo je Osijek. U 58. minuti Žižić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a precizan je s bijele točke bio Roce. Nije se dugo čekalo za novi pogodak jer je svraka samo pet minuta kasnije izjednačio. Lijepu akciju i povratnu loptu iskoristio je veznjak Istre koji je preciznim udarcem zabio za 1:1.

Za veliko veselje na tribinama i važna tri boda pobrinuo se Bouhna koji je hladnokrvno matirao vratara gostiju na asistenciju Nikolića. Mogli su Zeleno-žuti uvjerljivije slaviti, ali Svraka nije iskoristio stopostotnu priliku par minuta pred kraj utakmice.[:]