[:hr]Povijesna je bila utakmica 7. kola 2. HNL za seniorke Istre 1961 u nedjelju na Drosini koje su ostvarile svoju prvu prvenstvenu pobjedu. Nakon četiri poraza, dvaput protiv Rijeke i dvaput protiv Dinama, naše su cure na pomoćnom igralištu pulskog gradskog stadiona s uvjerljivih 3:1 svladale svoje prve susjede.

Prva je mrežu gošći načela Nataša Cvijanović već u šestoj minuti utakmice. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnih 1:0 za Zeleno-žute koje su vodstvo do kraja utakmice povećavale još dva puta, preko Fanike Hlubocki u 55. i Aleksandre Jazvec u 62. minuti. Gošće su počasni pogodak postigle u 75. minuti.

Čestitamo našim curama i njihovom treneru Robertu Rubčiću na lijepoj pobjedi. Bravo!

SENIORKE: NK Istra 1961 – NK Rijeka 3:1 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 7. kolo 2. HNLŽ Centar-zapad, 26.3.2017., 12:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Dušan Baf (Fažana).
Strijelkinje: 1:0 Cvijanović (6′), 2:0 Hlubocki (55′), 3:0 Jazvec (62′), 3:1 Mehmedović (75′).

Istra 1961: Macuka, Babić, Demović (od 40. Jurešić), Hlubocki, Pavlović, Jazvec, Buršić, Queiroz Popović, Licul (od 78. Nimac), Petrović (od 87. Gazibarić), Cvijanović.

[league_table 7798]

* Utakmica protiv ekipe Dinamo-Maksimir nije odigrana te je kasnije pripisana pobjeda Istri 1961 od 3:0.[:us]What a great day for our women’s senior team. After three matches this season they won for the first time in their team’s history with a 3:1 win against Rijeka.

They took the lead in the early stages of the match with Nataša Cvijanović’s goal in the 6th minute. Fanika Hlubocki scored the second goal ten minutes into the second half, and Alkesandra Jazvec netted a third goal in the 62nd minute. Their opponents scored their only goal in the 75th minute.

We congratulate all of the players and their coach, Robert Rubčić, for a great win! Bravo!

WOMEN’S SENIOR TEAM: NK Istra 1961 – NK Rijeka 3:1 (1:0)

PULA – Drosina. 7th round 2. HNL, 3/26/2017., 12 AM.
Spectators: 50

Referee: Dušan Baf (Fažana).
Scorers: 1:0 Cvijanović (6′), 2:0 Hlubocki (55′), 3:0 Jazvec (62′), 3:1 Mehmedović (75′).

Istra 1961: Macuka, Babić, Demović (od 40. Jurešić), Hlubocki, Pavlović, Jazvec, Buršić, Queiroz Popović, Licul (from 78. Nimac), Petrović (from 87. Gazibarić), Cvijanović.

Rijeka: Komatar, Bocka, Bebek, Šamanić, Vozila, Štokan, Mehmedović, Savčić, Čop, Šebenik, Kovačević.[:]