[:hr]Nakon gotovo godinu dana su se i navijači Istre 1961 mogli proveseliti sa svojim ljubimcima na pulskom gradskom stadionu. U zanimljivoj utakmici su Zeleno-žuti pred nešto više od 1000 gledatelja u potpunosti nadigrali protivnika i zasluženo slavili s visokih 4:1.

Probuđeni Zeleno-žuti su nakon pobjede u Splitu u istom ritmu nastavili i u Puli gdje su sjajno ušli i utakmicu i nakon prvog poluvremena vodili s 3:0. Prvom golu Istre u 17. minuti prethodile su dobri pokušaji Solomona i Gržana. Zeleno-žuti su do vodstva stigli preko Bertoše koji se najbolje snašao u gužvi i loptu posrepmio u mrežu pored nemoćnog Čovića. Samo minutu kasnije je opasno prijetio Solomon, dok je u 25. minuti prijetnja konkretizirana u pogodak. Bertoša je lijepo probio po lijevoj strani i ubacio za Gržana koji je prsima loptu poslao u mrežu. Pred kraj poluvremena je Solomon glavom pucao na ubačaj iz kornera, a lopta je pogodila braniča Intera u ruku. Precizan s bijele točke za veliko veselje na tribinama Drosine bio je Stepčić.

Gosti su pak u prvih 45 minuta pokazali malo te su prijetili tek u nekoliko navrata. Najopasnije je bilo u 35. minuti kada je Iveša “zaplivao” na jednu visoku loptu, ali Puljić nije uspio iskoristiti poklon, već je loptu poslao preko gola.

Slično je bilo i u nastavku susreta u kojem su Zaprešićani uspjeli izvršiti pressing na obranu Zeleno-žutih tek desetak minuta. Međutim, odličnim intervencijama je Ivušić, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Iveše, spasio svoj gol. S druge strane su domaći, većinom iz kontri, stvarili niz dobrih prilika, a jednu je iskoristio Solomon u 79. minuti za 4:0. Počasni gol gostiju stigoa je par minuta prije kraja kada je Georgiev pomalo nespretnom reakcijom prevario Ivušića i poslao loptu u svoju mrežu.[:]