[:hr]Sjajnu su utakmicu u ponedjeljak navečer odigrali Istra 1961 u Rudeš na Drosini pred oko 600 gledatelja! U zaista uzbudljivom i dinamičnom susretu Zagrepčani su vodili od 8. minute pogotkom Lulića, a unatoč crvenom kartonu Kitanovskog iz 54. minute Zeleno-žuti su prvo stigli do izjednačenja preko Maksimovića i na kraju i do potpunog preokreta pogotkom Ofosua. Nevjerojatno hrabra i požrtvovna partija naših nogometaša koji su pokazali zaista veliko srce. Bravo dečki, ponosni smo na vas!

U prvom poluvremenu se igrao zanimljiv nogomet s puno polu prilika i udaraca iz daljine, ali i ponekom prilikom. Od dvije koje su gosti stvorili u prvih 45 minuta prvu su odmah iskoristili i tako ušli u vodstvo već u osmoj minuti preko Lulića.

Zeleno-žutima je trebalo neko vrijeme da dođu sebi nakon početnog šoka, a većinom su prijetili udarcima iz daljine Kitanovskog, Halilovića, Puclina i Vojnovića. Puležani su muku mučili s probijanjem čvrsto gostujućeg bloka pa stoga i ne čudi da su prijetili udarcima iz daljine. Jedini put kada su nogometaši Istre 1961 uspjeli probiti gostujuću obranu dogodio se u 37. minuti kada je Čuljak pronašao Kitanovskog samog na drugoj stativi, ali je udarac glavom našeg Makedonca bio pre slab. Gosti su pak zaprijetili iz nekoliko kontri, a najopasnije je bilo u 31. minuti kada je akciju za 2:0 zapucao Feng kojemu je Ćorić sjajnom reakcijom obranio udarac iz matne pozicije.

Nakon tek 30 sekundi u nastavku susreta se mogao dogoditi novi šok za Zeleno-žute kada je Kamenar izbio sam pred Ćoriće i pucao iznad gola. Ako je šok tada izostao, u 54. minuti nije. Kitanovski je naime u prvom poluvremenu zaradio žuti karton zbog ružnog starta na Mesariću, dok je svoj drugi žuti dobio kada je u duelu rukom udario suparnika u lice.

Upravo tada su Zeleno-žuti pokazali svoje veliko srce i nevjerojatnu požrtvovnost i zajedništvo. Odmah su preuzeli inicijativu i krenuli prijetiti, a to im se isplatilo u 65. minuti kada je stiglo izjednačenje. U velikoj gužvi pred golom Rudeša najbolje se snašao Maksimović koji je u padu loptu poslao iza leđa Čondrića. Međutim, to nije bio kraj jer je Ofosu sedam minuta kasnije probio po lijevoj strani, došao pred gol gostiju i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu. Mogao je Ofosu još jednom zabiti u 78. minuti kada je pucao pored gola na ubačaj Vojnovića.

Gosti su pred kraj utakmice krenuli napadati gol Ćorića sa svih strana, ali im nisu pomogle bezbrojne gužve pred golom Istre ni silni ubačaji pred Ćorićem jer je utakmica završila vrlo vrijednom pobjedom Puležana.[:]