[:hr]Kombinirana momčad Istre 1961, odnosno igrači s manjom minutažom i oni na probi su u srijedu popodne odradili prijateljski susret protiv Slaven Belupa. Nešto bolji su bili Koprivničanci koji su iskoristili dvije od svojih nekoliko prilika, dok Zeleno-žutima to nije pošlo za nogom te su sve prilike ostale neiskorištene.

Momčad Slavena je u prvom poluvremenu bila nešto bolja od Istre 1961 te je stvorila četiri, pet vrlo opasnih situacija pred Ivešom. Naš vratar odlično je reagirao na pokušaje igrača Belupa u 20. i 22. minuti i spasio svoj gol. Međutim, u 23. minuti nije mogao puno kada je Brezovec iskoristio slabost u pulskoj obrani i zabio iz blizine za 1:0. U sljedećem napadu Zeleno-žuti su mogli do izjednačenja kada su krasnu akciju na desnoj strani stvorili Jacques i Kerić i tako gurnuli Rocea u priliku, ali je udarac našeg napadača bio neprecizan. Do kraja poluvremena su obje momčadi zaprijetile svojim protivnicima, a opasniji je bio pokušaj Istre 1961 u 34. minuti kada je Sumić odličnom loptom pronašao Jacquesa koji je iz sjajne pozicije pucao preko gola.

Igra se u nastavku utakmice ponešto primirila pa i nije bilo konkretnijih prilika sve do 64. minute kada su gosti stigli do novog gola. Najviši u skoku bio je Pejić kojemu je Ćorić obranio udarac, ali se lopta odbila do Međimorca koji ju je iz blizine pospremio u mrežu. Zeleno-žuti su se napokon pred gol Slavena pojavili u 67. minuti kada je Radetić oštro vratio za Krznarića, ali je udarac našeg veznjaka bio neprecizan. Uslijedilo je novih 20-ak minuta bez prilika, a zatim su se Puležani ponovno aktivirali u napadu i opasno prijetili u dva navrata. Tako je u 84. minuti Radetić izbio sam pred vratarom, ali nije uspio dobro primiriti loptu pa je i prilika propala dok je samo dvije minute kasnije Badrov kvalitetnom loptom uposlio Ottochiana koji je s ruba kaznenog prostora pogodio stativu.

Dao i Drizis na probi

Utakmicu su odigrali stoper Yannick Dao i desni bek Konstantinos Drizis, dva igrača koja su stigla na probu. Dao je 19-o godišnji mladi reprezentativac Burkine Faso, dok je Drizis 27-o godišnji Grk rođen u Njemačkoj i koji je veći dio svoje karijere proveo u njemačkim klubovima.

MEDULIN – Teren br. 5. Prijateljska utakmica, 14.2.2018., 17:00.