[:hr]Juniori Istre 1961 su minimalnim porazom u “mini derbiju” protiv Rijeke završili ovu sezonu. U borbenoj utakmici bez pre više prilika bolji su bili gosti koji su većim djelom susreta kontrolirali igru i tijek utakmice.

Zeleno-žuti su odigrali solidno, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali je za nešto više na žalost izostala završnica. Pad koncentracije u 32. minuti doveo je do gola gostiju iz prekida, a u još nekoliko navrata je Kraljević zaista sjajnim intervencijama spašavao svoj gol. Za Istru 1961 je najbolju priliku zapucao Jozić pred kraj susreta kada je nakon odlične lopte Marića izbio sam ispred vratara, ali je pucao pored gola.

Zbog ozljeda su prijevremeno morali napustiti utakmicu Ljubanović i Burić.

Mladi Zeleno-žuti su tako sezonu završili s 23 osvojena boda u 22 utakmice uz 5 pobjeda, 8 remija i 9 poraza i gol razliku 29:38.

JUNIORI: NK Istra 1961 – HNK Rijeka 0:1 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 22. kolo 1. HNL, 14.5.2017., 11:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelac: 0:1 V. Svetić (32′).
Žuti kartoni: Sušac, Trešnjić (Istra 1961) Čeliković, Đukadin (Rijeka)

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić, Trešnjić, Matteoni, Ljubanović (od 17. Ramadani), Marić, Radetić, Burić (od 50. Jozić), Da. Moravac (od 71. Blašković).

[league_table 7116][:us]The Istra 1961 juniors ended their season with a minimal defeat in a “mini derby” against Rijeka. In a tough, physical match, the visiting team controlled the game for the majority of the 90 minutes, and scored in the 32nd minute to earn themselves 3 points. The green and yellows had a couple of chances. The best one came a couple of minutes before the end of the match, but they failed to convert the opportunity. At the other end of the field, Istra 1961’s goalkeeper, Kraljević, defended his goal well with a couple of really great saves.

Our juniors team ended the season in 10th place out of 12 teams, with 23 points in 22 matches.

JUNIORS: NK Istra 1961 – HNK Rijeka 0:1 (0:1)

PULA – Drosina. 22nd round 1. HNL, 5/14/2017., 11 AM.
Spectators: 100

Referee: Marin Vidulin (Kanfanar). Assistants: Robi Kezele (Rijeka) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Scorer: 0:1 V. Svetić (32′).
Yellow card: Sušac, Trešnjić (Istra 1961) Čeliković, Đukadin (Rijeka)

Rijeka: Majkić, Mulac, Čeliković, Iličić (od 54. Šurković), Šantek, Đukadin, V. Svetić (od 43. Črnko), Rilov (od 71. Mioč), Lepinjica, Kabiru, A. Svetić[:]