[:hr]Iako rezultat ne sugerira tako, juniori Istre 1961 su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su mogli i morali proći puno bolje. Tijek utakmice zasigurno je usmjerio rani penal za goste koji nije prošao bez velikih prigovora mladih Zeleno-žutih. Međutim, unatoč rezultatskom zaostatku i činjenici da igraju protiv prvoplasirane momčadi prvenstva mladi Puležani su odgovorili zaista sjajno te su u dobrom djelu prvog poluvremena domonirali i stvarali odlične prilike koje na žalost nisu iskoristili.

Najbliži golu bio je Trešnjić koji u prvom djelu nije iskoristio četiri sjajne gol prilike. Kazna je stigla u 44. minuti kada su gosti iskoristili neodlučnost obrane Zeleno-žutih i povisli na 2:0. U nastavku susreta gosti su imali nešto više od igre, a stvorili su i nekoliko dobrih prigoda koje nisi pretvorene u pogotke zbog odličnih intervencija Orbanića i nepreciznosti u završnici. Međutim, Zeleno-žuti su isto tako bili opasni, ali dvije prilike Blaškovića i jedna Trešnjića nisu bile dovoljne za smanjenje zaostatka. Pred kraj susreta Hajdukovci su stigli do povećanja vodstva što je u konačnici ugasilo nade Istre 1961 za pozitivnim rezultatom. Šteta jer se uz malo više smirenosti i koncentracije u završnici moglo napraviti puno više. Borba za ostanak u ligi se nastavlja.

JUNIORI: NK Istra 1961 – HNK Hajduk 0:3 (0:2)

MEDULIN – Teren br.8. 18. kolo 1. HNL, 22.4.2018., 15:00.
Gledatelja: 60

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Nenad Pjevac (Delnice).
Strijelci: 0:1 Skorup (6′-11m), 0:2 Krajina (44′), 0:3 Ševelj (78′).

Istra 1961: Orbanić, Matković, Blašković, Trešnjić, Urošević, Golja, Ramadani, Burić (od 70. Tomić), Rosić, Modrić, Bajrami (od 86. Milutinović).

Hajduk: Ninčević, Barišić, Krajina (od 61. Rakić), Radić, Giljanović, Čeko (od 79. Rončević), Bajić, Vidović (od 47. Budalić), Blagaić (od 73. Ševelj), Kosić, Skorup (od 86. Šuto).[:]