[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u petak u Osijeku pretrpjeli svoj 17. ovosezonski poraz. Dobro prvo poluvrijeme nije bilo dovoljno Zeleno-žutima za pozitivan rezultat, a rezultat utakmice su odlučili pogotci Hajradinovića u 67. i Bobana u 88. minuti.

Puno borbe na sredini terena i malo igre je u otvaranju susreta rezultiralo rijetkim prilikama i uzbuđenjima. Tako se prvi konkretniji dolazak jedne momčadi pred protivničkim golom dogodio u 15. minuti kada je Matei povukao kontru, ali je ishod bio vrlo siromašan, tek slabi udarac Badyja.

Zeleno-žuti su u tim trenucima iskoristili relativno mlaku igru domaćih te su ofenzivnom igrom krenuli po gol. Igrala se 19. minuta kada se nakon duže akcije Bady okrenuo na rubu kaznenog prostora i zapucao po golu, a vratar domaćih se morao pošteno namučiti kako bi loptu skrenuo u korner.

Domaći su u nekoliko navrata uspjeli doći pred golom Ćorića, ali su im pokušaji zaustavljani u bloku Zeleno-žutih. Kako iz igre nije išlo, domaći su pokušali napraviti nešto više iz prekida, odnosno iz kornera u 41. minuta kada je Boban glavom loptu poslao pored gola. Iako su se Osječani probudili krajem prvog djela, Puležani su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Istra 1961 se u prvih 45 minuta ravnopravno nosila s domaćim sastavom, ali to na žalost nije bio slučaj u drugom djelu susreta. Naime, Osječani su preuzeli inicijativu i posjed lopte te su u drugo poluvrijeme ušli silovito i odmah zaprijetili preko Hajradinovića. Srećom po Zeleno-žute, bezuspješno.

Novu priliku za Osijek je u 60. minuti zakuhao Boban koji je krenuo u kontru, lopta je na kraju završila do Bočkaja koji je slabim primanjem omogućio Jovičiću pravovremeni ulazak u blok. Bloka ipak nije bilo u 67. minuti kada je Boban ubacio s desne strane, a Hajradinović je pobjegao Maksimoviću i zabio pored nemoćnog Ćorića.

Zeleno-žuti su vrlo teško dolazili do prostora pred golom Osijeka te su unatoč svim nastojanjima da zaprijete Santiniju djelovali bezopasno. S druge strane nogometaši Osijeka su preko kontri pokušali iskoristiti višak prostora u zadnjoj liniji Istre, a najbliži pogotku bio je Bočkaj u 78. minuti kada je loptu poslao pored gola.

Nastojanja Zeleno-žutih i nada u remi zagasila se u 88. minuti kada je Boban pobjegao Prci i iskoristio preciznu dubinsku loptu za konačnih 2:0.

Sudac: Goran Gabrilo (Split). Pomoćnici: Vedran Đurak (Sisak) i Davor Kožarec (Domaslovec).
Strijelci: 1:0 Hajradinović (67′), 2:0 Boban (88′).
Žuti kartoni: Bočkaj (Osijek) Halilović (Istra 1961)

Osijek: Santini, Barišić, Mioč, Boban, Ejupi (od 58. Marić), Lopa (od 70. Jambor), Bočkaj, Milović, Mudražija (od 26. Hajradinović), Škorić, Grgić.

Istra 1961: Ćorić, Zgrablić, Jovičić, Prce, Čuljak, Halilović, Jakić (od 65. Maksimović), Bady (od 82. Kerić), Matei, Ottochian (od 76. Antunović), Roce.[:]