[:hr]Detalje utakmice pogledajte OVDJE.

Nogometaši Istre 1961 su u 14. kolu u Zaprešiću pretrpjeli težak poraz od momčadi Intera. Koban je za Zeleno-žute bio Ilija Nestorovski koji je ranim pogotkom usmjerio tijek susreta. Domaći su tako poveli preko svog najopasnije napadača u šestoj minuti, povećali vodstvo u 54. preko istog igrača, a konačnih 3:0 postavili u 62. pogotkom Mazalovića.

Domaći su u prvih 45 minuta bili nešto bolji i konkretniji protivnik. Iako je igra Zeleno-žutih ostavljala dosta prostora protivniku, zadnja linija Istre zaustavljala je gotovo sve napade Intera. Tako su udarci prema golu Iveše rijetko bili opasni pa stoga vratar Istre nije imao pretjeranih intervencija. Rani, pomalo nesretni pogodak, Istra je dobila u šestoj minuti kada je pucao Nestorovski, a Žižić loptu skrenuo dovoljno da prevari svog čuvara mreže. Do kraja poluvremena su iz solidnih pozicija udarcima pokušavali ugroziti vrata Iveše Mlinar, Ottochian, Blažević i Nestorovski, ali bez preciznosti. Najbolju su priliku za povećanje vodstva domaći imali u 22. minuti kada je Zolotić pre više petljao u svom kaznenom prostoru i skrivio penal. Srećom po Zeleno-žute s bijele točke neprecizan je bio Nestorovski koji je loptu poslao pored gola.

Istra 1961 pokušala je nakon primljenog gola poravnati rezultat, ali svi pokušaji Zeleno-žutih nisu dali rezultata. Nakon nekoliko slabih pokušaja Kasalice i Zlomislića, dvije najbolje prilike je Istra imala u 36. minuti. Prvo je Kasalica pre mlako išao na loptu koju mu je s noge oteo vratar, a u nastavku napada je Bouhna bio u odličnoj poziciji za gol koju nije iskoristio.

Stanje na terenu se u nastavku susreta nije puno promijenilo. Kako bi pokušao ubrzati igru svoje momčadi i malo oživjeti uspavani vezni red Istre, trener Rubčić je u igru u 54. minuti uveo Heistera i Vukovića. Međutim, u istoj su minuti domaći uspjeli zabiti svoj drugi gol i tako povećati vodstvo na 2:0. Glavina je savršenom loptom uposlio Nestorovskog koji se provukao između Mišića i Žižića i svladao Ivešu. Pao je tada ritam igre Istre 1961 kojoj su pokušaji prijetnji Posavcu redovito završavali u bloku domaćih. S druge strane je blok Istre kapitulirao još jednom u 62. minuti. Ubacio je s lijeve strane Mlinar, a Mazalović je izmaknuo pažnji braniča Zeleno-žutih i neometano svladao Ivešu.

Malo nade za izjednačenje stiglo je u 77. minuti kada je Bočkaj dobio isključujući drugi žuti karton. Točnije, nada bi postojala da je sudac Pejin minutu kasnije svirao penal zbog igranja rukom Ćosića u vlastitom kaznenom prostoru. Ovako, Zeleno-žuti su s igračem više uspjeli preuzeti inicijativu i posjed lopte, ali ipak nisu stigli doći do počasnog pogotka. Najbliži je do toga bio Žižić koji je u 89. minuti s par metara loptu poslao visoko iznad gola. Prilike su imali Kasalica i Repić, ali ni u njihovim pokušajima nije bilo preciznosti.[:]