Nogometaši Istre 1961 pretrpjeli su u nedjelju navečer svoj šesti prvenstveni poraz. Ovaj put bolji su bili nogometaši Rudeša koji su svladali Zeleno-žute s minimalnih 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Kamenar u 14. minuti. Bila je to relativno slaba predstava Puležana koji nisu pokazali puno i tako prvu četvrtinu prvenstva završavaju kao posljednjeplasirani.

Trener Raić-Sudar na klupi je ostavio Ivana Matyazha umjesto kojeg je zaigrao Mario Jelavić, dok je u ofenzivnoj liniji svakako nedostajao Sandro Gotal koji se ozlijedio u subotu na posljednjem treningu prije utakmice. Svoje prve minute u dresu Istre 1961 je odigrao Filipe Ferreira koji je u igru ušao pred kraj susreta.

Prva opasnija situacija na utakmici dogodila se u osmoj minuti kada je Ivušić loptu skrenuo u korner nakon snažnog udarca Lulića iz slobodnog udarca. Ipak, nekoliko minuta kasnije vratar Zeleno-žutih nije mogao puno u akciji u kojoj je domaćin stigao u vodstvo. Igrala se 14. minuta kada je Puclin loptu ubačenu s desne strane slučajno odbio i poslao ju na glavu Kamenara koji se dobro snašao i zabio.

Zeleno-žuti su mogli izjednačiti već u sljedećem napadu. Na ubačaj iz slobodnog udarca lopta se odbila do Hadžića koji se našao u sjajnoj poziciji za gol, ali je njegov udarac bio neprecizan. Minutu kasnije probao je i Vojnović, ali ravno u vratara.

U većem djelu prvog poluvremena se vodila bitka na sredini terena, a tek su rijetko momčadi uspijevali probiti zgusnute formacije svojih protivnika. Uspjelo je to Puclinu u 33. minuti kada je probio po lijevoj strani, opasno se približio golu, ali nije uspio proigrati Jelavića.

S druge strane najopasniji po golu Ivušića bio je Kamenar koji u 38. minuti nije iskoristio odličnu priliku nakon što je Escoval “zaplivao” na jedan ubačaj s desne strane. Isti je igrač pet minuta kasnije iskušao reflekse Ivice Ivušića kada je s 20-ak metara pucao opasno, ali nedovoljno da zabije gol.

U nastavak susreta nogometaši Istre 1961 su ušli rastrčanije, odlučni da stignu do željenog izjednačenja. Preuzeli su tako konce igre i u uvodnim minutama drugog poluvremena postavili svoj ritam. Međutim, to nije bilo dugog vijeka, a mnogobrojne akcije i potencijalno opasne situacije Zeleno-žuti nikako nisu uspijevali iskoristiti.

Jedan dobar pokušaj Jelavića bilježi se u 52. minuti, ali je loptu na ubačaj Hadžića poslao pored gola. Domaći su s druge strane ponovno bili opasni u 56. minuti, ovaj put preko Budimira. Napadač Rudeša dobio je loptu u kaznenom prostoru Istre, brzo se okrenuo i pucao, ali je pogodio gredu. Zeleno-žuti su odgovorili u 60. minuti kada je Kokorović ubacio iz slobodnog udarca, a Mitrevski loptu iz dobre pozicije glavom poslao pored gola.

Vrijeme je prolazilo, a unatoč zamjenama koje je napravio trener Raić-Sudar, njegova momčad nije konkretnije prijetila vratima domaćeg vratara. Domaći su i dalje relativno lako branili svoj gol, a uspijevali su i povremeno zaprijetiti Ivušiću. Lulić tako u 72. minuti nije uspio iskoristiti dobru poziciju i istrčalog Ivušića te je pucao slabo i u blok. S druge strane Mitrevski je iz slobodnog udarca poslao opasnu loptu pred golom Rudeša, ali ju nitko nije iskoristio.