[:hr]Nogometaši Istre 1961 poraženi su od slovenskog prvoligaša Gorice u srijedu popodne u Umagu. U utakmici koja je treneru Raić-Sudaru prvenstveno poslužila da na djelu vidi igrače koji se još bore za mjesto u momčadi, bolji su bili Slovenci koji su na kraju slavili 3:1. Nakon vodstva od 2:0 Gojković je pred kraj prvog poluvremena lijepim golom smanjio na 2:1, ali se na kraju uspostavilo da je to ipak bio tek počasni pogodak.

Nogometaši Gorice bolje su otvorili susret te su u prvih 15-ak minuta utakmice imali veći posjed lopte i terensku inicijativu. Ipak, prva prilika je pripala Istri kada je u 11. minuti Prelčec vrlo dobro pucao s ruba kaznenog prostora nakon lijepe akcije, ali je lopta odsjela na vanjskoj strani mreže. Bio je to jedan od rijetkih pokušaja Zeleno-žutih koji su teško dolazili do protivničkog gola i prilike da konkretnije zaprijete Gorici.

S druge strane su Slovenci poveli u 19. minuti preko Osujija koji je iskoristio dobru povratnu loptu s desne strane. Nakon dva pokušaja iz daljine Kolenca i Edafea koje je Ćorić obranio, Goričani su uspjeli doći do povećanja vodstva. Igrala se 39. minuta kada je Žigon na drugoj stativi iskoristio jednu dubinsku loptu i volejem zabio za 2:0. Do kraja poluvremena je pak Gojković uspio smanjiti zaostatak na 2:1 lijepim golom glavom na ubačaj Prelčeca iz slobodnog udarca.

U nastavku susreta su oba trenera napravila veliki broj zamjena pa je igra bila rastrgana, ali tempo utakmice nije pao. Moglo se vidjeti nekoliko vrlo lijepih akcija, posebno onu u 60. minuti kada je nakon nekoliko dodavanja Urošević loptu poslao iznad gola. Slovenci su s druge strane uspjeli povećati prednost u 72. minuti kada je Gulić iskoristio sretni odbijanac i loptu pospremio u mrežu.

Bila je to dobra utakmica za trenera Raić-Sudara koji je na djelu vidio sve igrače koje ima na raspolaganju osim Miloša i Rocea, iako je jasno kako je puno bitnije bilo vidjeti dečke koji još poušavaju pronaći mjesto u momčadi. Osim naših juniora, priliku su dobili još i Čeh Nitriansky te mladi Maružin, Glover, Badrov i Grujević.

Ekipa će se u Umagu zadržati još jednu noć, a za Pulu krenuti u četvrtak nakon ručka.[:]