[:hr]Nogometaši Istre 1961 poraženi su u ponedjeljak navečer protiv srpskog drugoligaša Metalca iz Gornjeg Milanovca rezultatom 2:0. Zeleno-žuti su protiv vrlo dobre i organizirane momčadi Metalca odigrali jednu solidnu utakmicu u kojoj su momčadi većinom bile izjednačene te su oba tima stvorila nekoliko prilika. Zeleno-žuti svoje preko Badyja, Jacquesa i Burića nisu iskoristili, dok je to protivnicima pošlo za nogom u dva navrata.

Gosti su u vodstvo došli u 54. minuti preko brzonogog Tomića koji je iz teške pozicije pucao oštro i tako iznenadio Ćorića, dok je konačnih 2:0 postavio Svojić u 73. minuti kada se na ubačaj iz slobodnog udarca našao sam na drugoj stativi gdje je i iskoristio svoju priliku.

Ovom prilikom su se u dobrom svjetlu predstavili Matei, Bady i Jovičić koji su odigrali svoje prve minute u dresu Istre.

Prijateljska: NK Istra 1961 – FK Metalac 0:2 (0:0)

MEDULIN – Teren br.8. Prijateljska utakmica, 19.2.2018., 19:15.